Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
16 Wrz

KRYOLAN / Puder transparentny

Dziś ocenię puder firmy, której wizytówką są między innymi kosmetyki serii teatralnej tj. środki do charakteryzacji teatralnej oraz efektów specjalnych w filmie, teatrze i telewizji. Firma Kryolan uznawana jest za wiodącą w świecie w dziedzinie produkcji środków charakteryzatorskich i kosmetyków kolorowych. A jak kosmetyki sprawdzają się w normalnych warunkach użytkowania, tj. w ciągu 8 godzin roboczych niekoniecznie jako gwiazda TV a jako zwyczajna biurwa 😉 Sprawdźmy.

Obietnica: Transparentny puder, który zawiera dużą część modyfikowanego krochmalu ryżowego o unikalnych właściwościach. Zapewnia on dużą chłonność pudru oraz niezwykłą trwałość. Puder ten został stworzony specjalnie dla potrzeb makijażu profesjonalnego i jest komfortowy w zastosowaniu.

Pojemność: 60g (kiedy ja to skończę?)
Cena: około 50zł

Moja opinia: Zacznę od opakowania. No cóż, ono na pewno nie należy do profesjonalnych. To zwykłe, szare pudełko z tworzywa sztucznego (choć ma się ochotę krzyknąć „PLASTIK”), które, mam obawy, przy większym uderzeniu popękałoby. Jak na światowego lidera mogliby się bardziej postarać. Otwieramy pudełko, które dobrze trzyma się w dłoni, ze względu na wielkość (coś na moje ok. 7cm) i tutaj to już mamy katastrofę, istny armagedon. Cała powierzchnia pokryta jest dziurkami, którymi dozujemy puder, a który przez to się niemiłosiernie, sypie i pyli. Gdybym się w miarę nie opanowała mogłoby być jeszcze gorzej. Jednak moja szybka reakcja pozwoliła uniknąć zguby zupełnej i odkleiłam tylko połowę blistra zabezpieczającego. Mimo tego jakże sprytnego posunięcie puder sypie się wszędzie poza opakowanie (właśnie pobrudziłam sobie brązowy kocyk, na którym siedzę pisząc tę recenzję). Echhh

To może coś o właściwościach i samym stosowaniu. W opakowaniu brak jakiegokolwiek aplikatora. Może to i dobrze bo gdyby był tak „profesjonalny” jak to opakowania podziękowałabym mu szybko. Puder nakładam wiec dużym pędzlem. Produkt nie bieli, ale mimo, że jest transparentny mam wrażenie, że nieco ciemnieje (dodam iż mimo swojej transparentności posiada aż dziewięć odcieni; ja mam TL11). Troszkę jakby zapycha, ale za to nie wiem czy odpowiada puder czy może baza pod nim. Mat na buzi to jest to co lubię a tutaj mamy go na około 10h, więc po pracy buzia wygląda podobnie jak rano po nałożeniu makijażu (dodam, że nie zdarza mi się robić poprawek w ciągu pracy). Pojemność bardzo duża wiec na pewno to będzie towarzysz na dłużej, no chyba, że liczyć ubytki związane z niekontrolowanym rozprzestrzenianiem 🙁 Zapach lekki, przyjemny.
Podsumowując: gdyby nie duży, srebrny napis na opakowaniu informujący o firmie, nigdy nie wpadłabym na pomysł nazwania tego produktu „z górnej półki” czy profesjonalnym. Raczej: ot, dobry puder matujący za kilka złotych. Pewnie posłuży mi długo ale nie wybiorę się do sklepu po kolejny.
Ocena 3/10

Źródło zdjęcia powyżej: www.kryolan.com
Obsession
  • Mam jasną karnację. Chcę kupić kryolan TL 11? Uważasz że będzie dobry i dopasuje się czy za ciemny?

  • Nie jest zawodowcem i oceniam go jako "zwykły zjadacz chcleba". Opakowanie jest proste, pojemne, ale nie jest funkcjonalne bo sypie się z niego w sposób niekontrolowany (czego przypuszczalnie nie chce nawet charakteryzator) oraz jest wykonane z tak kruchego, cienkiego tworzywa, że nie przetrwa lekkiego uderzenia o upadku nie wspominając. Bynajmniej nie szukam tu złotek, wytłoczeń i innych bajerów, bo są zbędne przy tego typu produktach, których głównym zadaniem nie jest cieszenie oka a mat i przedłużenie trwałości makijażu. Dlatego też nieprzerwanie od miesięcy ten produkt gości w mojej kosmetycze (choć pewnie kolejny raz go nie kupię, bo opakowanie cienkie i za duże! jak dla mnie).

    Uwagi słuszne przyznaję, a ja wyraziłam swoją opinię jako osoba nie zajmująca sie zawodowo makijażem i robiąca go tylko na swoje potrzeby.

  • Produkt profesjonalny to co innego niż produkt z górnej półki. To produkt dla zawodowców czyli powinien być: niedrogi (charakteryzatorzy w teatrach zużywają go na kilogramy), uniwersalny i hypoalergiczny (malują cery o różnych wymaganiach), trwały (ma przetrwać wiele godzin w lampach i znosić korekty), opakowanie może być brzydkie byle proste, pojemne i funkcjonalne, to jest w końcu opakowanie zastępcze (profesjonalistów interesuje jakość a nie pozłotka, wyciskany wzorek czy fiołkowy zapach). No i aplikator jest niepotrzebny, bo każdy pro ma swoją harmonijkę sprawdzonych pędzli. Ja lubię Kryolan za ceny i jakość właśnie. Opakowania plastikowe przeboleję. Nie wszystkie takie są mają bardzo fajne metalowe piórniki na róże i cienie.