Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
18 Paź

Pharmaceris / VITA-SENSILIUM Krem Głęboko Nawilżający do twarzy

Krem, który otrzymałam dzięki uprzejmości firmy Pharmaceris do testowania, zalecany jest do codziennej pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej i skłonnej do alergii. Zapewnić ma doskonałe nawilżenie skóry dzięki zawartości Glucamu, który wiąże i trwale utrzymuje wodę w naskórku, wygładzać i przywrócić skórze utraconą jędrność i elastyczność. Krem zapobiegać ma podrażnieniom i łagodzić zaczerwienienia. Dzięki zawartości filtrów UVA i UVB polecany jest do stosowania na dzień.
Przyznam, że z zawartych skladników najbardziej zaintersował mnie Glucam, dlatego też od razu sprawdziłam coż to kryje się pod tą jakże tajemniczą nazwą.Okazuje się, że jest on pochodną glukozy. Wykazuje korzystne działanie na skórę. Ze względu na wysoką skuteczność wiązania wody doskonale nawilża naskórek i utrzymuje właściwy poziom wilgoci. Zapewnia długotrwałe uczucie gładkiej skóry.
Prócz tajemniczo brzmiącej nazwy Glucam, w kremie znajdziemy masło shea, masło kakaowe, wosk pszczeli, Wosk Candelilla, prowitaminę B5.
Sprawdźmy zatem jak ta mieszanka sprawdzi się na mojej skórze (która dodam jest skórą mało problematyczną, mieszaną, z miejscowymi zmianami występującymi podczas skoków hormonalnych, których nota bene bardzo nie lubię i to nie tylko ze względu na zmiany na skórze, ale przede wszytkim zmiany nastrojów :] ).

Cena kremu: 35.90zł

Pojemność: 50ml
Ale może od początku, czyli od opakowania, które jest proste i minimalistyczne. Aplikacja higieniczna, gdyż nie zanurzamy każdorazowo palca w słoiczku a dozujemy odpowiednią ilość kremu za pomoca pompki. Konsystencja pośrednia pomiędzy gęstą a lekką, dobrze się wchłana, ale ostrzegam by nie przesadzić z ilością. Niewielka, owszem dobrze się wchłania i stanowi idealną bazę pod makijaż. Jeśli zaś przesadzimy i nałożymy kremu zbyt wiele, wchłaniać się będzie wolniej i pozostawi tłustawy film na skórze twarzy (ja zauważyłam taki na czole). Tak więc proponuję zachować umiar na co zwraca również uwagę producent i zaleca nanieść cienką warstwę kremu na skórę twarzy i szyi. Stosowany właśnie w ten sposób okaże się kremem idealnym pod kosmetyki kolorowe a także bardzo wydajnym (mimo, że opakowanie i tworzywo z którego jest wykonane „nie daje” odpowiedzi ile kremu pozostało w środku, mając na uwadze pojemność (50ml) oraz ilość jaką dozuję jednorazowo, wydajność tego produktu jest bezsprzeczna).
Co zaś do osiągniętych efektów, po prawie miesięcznym, regularnym stosowaniu kremu poziom nawilżenia skóry jest bardzo dobry, nie odnotowałam nawracających często przesuszeń, skóra jest elastyczna i gładka.
Podsmumowując, krem stosowany odpowiednio, regularnie i z wyczuciem odpłaci się skórą odpowiednio nawilżoną i gładką.

Ocena: 9/10

Obsession
  • Ja jestem osobą 30+. W informacji dotyczącej kremu nie ma określonych granic wieku. Krem przeznaczony jest dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.
    Generalnie linia Pharmaceris A stworzona jest dla osób których skóra łatwo ulega podrażnieniom, jest często zaczerwieniona i piecze, a po umyciu wodą lub zastosowaniu niektórych kosmetyków staje się bardzo napięta, szorstka i sucha.
    🙂

  • Myślisz,że nadaje się do cery dojrzałej?

  • skąd ja znam te skoki hormonalne? ;/