Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
29 sty

Andre Zagozda/ moja opinia

Andre Zagozda to marka o której usłyszałam po raz pierwszy podczas odczytu listopadowego mejla, który w kilku zwięzłych i rzeczowych słowach zapraszał mnie do zapoznania się z ofertą dermokosmetyków stworzonych w 2006 roku przez francuskie laboratorium specjalizujące w produkcji kosmetyków z alg morskich. Przyznaję, że ciekawość wzięła górę i pozwoliłam  na dobranie kilku pozycji idealnych dla mojego profilu urody. A ten jak wiadomo jest oparty na skórze  suchej, ciut targniętej zębem czasu z drobnymi zmarszczkami, bruzdami i 34 latami na karku.
Długo zastanawiałam się jaką zasadę podziału zastosować podczas pisania tej recenzji bo mam tu produkty zarówno do pielęgnacji twarzy jak i ciała przy czym ogólnie rzecz ujmując są one bardzo nierówne. Mówiąc to mam na myśli moje pierwsze, organoleptyczne odczucia oraz te długoterminowe. Więc by może wszystko było od początku klarowne powiem, że jestem zadowolona z kremu do twarzy, którego działanie wspomagałam witaminą C w proszku, pilingiem do twarzy oraz lekką emulsją do ciała. Gdzieś pośrodku postawiłabym mleczko do twarzy, które swoje zadanie spełnia ale ma pewne inne mankamenty, które nie pozwalają mi wystawić w pełni pozytywnej oceny, zresztą potraktowałam je bardziej jak “ciekawostkę przyrodniczą” bowiem od wielu już miesięcy stawiam na wody micelarne. Na szarym końcu uplasował się natomiast piling do ciała oraz tonik, o którym nie powiem właściwie nic prócz składu i zapachu bo ten ostatni dał mi się na tyle mocno we znaki, że po prostu odrzuciłam dalsze stosowanie. Ale po kolei, pomału i z dogłębną analizą składu oraz uzyskanych efektów… Zapraszam.
Zacznijmy od tego co dobre dla mojej skóry i co sprawdziło się wyśmienicie mimo skaz na składzie (otrzymałam go później via email, po mojej interwencji o braku takowego w i na opakowaniu). To krem przeznaczony dla skóry suchej z wysokoskoncentrowanymi ekstraktami algowymi do którego dodać można witaminę C [25%] w formie proszku, a która pomagać ma przy zmarszczkach i  przebarwieniach (NUTRI-SOURCE HYDRA DAY CREAM). Po pierwsze uwagę zwraca tu szklane, solidne i efektowne opakowanie. Wewnątrz upakowany lekki i śmietankowy w swej konsystencji krem, który nakładałam sumiennie każdego dnia przed wykonaniem makijażu. Produkt stosowałam solo wprowadzając* po czasie dawkę skoncentrowanej witaminy C w formie proszku, spakowanej w fiolkę z tworzywa sztucznego. Co prawda miałam obawy czy ta aplikacja nie będzie uciążliwa ale trzeba przyznać, że nie nastręczało to problemów a mieszanie na dłoni kremu i proszku było szybkie i bezproblemowe.
 * 1 część pudru i 3 części kremu. Dla skór dojrzałych i tłustych: można dodawać więcej pudru. Dla skór bardzo wrażliwych: aplikację Vit C 25% w pudrze należy rozpocząć od proporcji 1 część pudru i 5 części kremu a przy dobrej tolerancji przez skórę można zwiększyć ilość pudru do proporcji (1:3). Generalnie stężenia wyższe działają skuteczniej. Ze względu na wyjątkowo wysoką aktywność preparatu należy unikać stosowania wysokich stężeń preparatu (powyżej podanej przeciętnej proporcji) na okolice oczu. 

Krem okazał się być odżywczy, nawilżający, o miłym dla nosa zapachu (myślę, że podobne aromaty znajdziemy w kremach typu “kwiaty polskie”). Może nie odnotowałam jakiś spektakularnych efektów ale należy mieć na względzie, że zużyłam jeden, 50 mililitrowy słoiczek. Dodanie witaminy C spowodowało uzyskanie promiennej i rozjaśnionej skóry. Dodatkowo akurat taka forma mnie przekonuje być może dlatego, że mam tę witaminę namacalną, sama ją dawkuję, może to wszystko zrodziło się w mojej głowie ale trzeba przyznać, że fakt takiej a nie innej aplikacji uznaję za plus. Należy mieć także na uwadze szereg korzyści płynących ze stosowania proszku C-25%, których moja skóra potrzebuje (jest wyjątkowo silnym antyutleniaczem – skutecznie “wymiata” wolne rodniki (w 80% odpowiedzialne za starzenie się skóry), może wpłynąć nawet na 8-krotne zwiększenie syntezy kolagenu, stymuluje proces regeneracji i odnowy komórkowej, opóźnia proces starzenia się skóry i pomaga redukować zmarszczki).

Skład kremu: Aqua, PEG-8 Beeswax, Paraffinum Perliquidum, Glycerin, Isostearyl Isostearate, Octydocecyl Myristate, Prunus Armaniaca Kernel Oil, Linolenic Acid, Cucmis Sativus Extract, Linoleic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Phenoxyethanol, Ceteareth-6, Oleic Acid, Arachis Hypogea Oil, Parfum, Carbomer, Stearic Acid, Cetearyl  Glucoside, Stearyl Alcohol, Calendula Officinale Extract, Laminaria Digitata (Algae Extract), Palmitic Acid, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Hydrolyzed Collagen, BHT, Propyl Gallate, Citric Acid, BHA,  Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Amyl Cinnamal,  Benzyl Salicylate, Citronnellol, Coumarin, Limonene, Alpha-Isomethylionone, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Evernia Furfuracea Extract.
Skład proszku: Magnesium Stearate, Ascorbic Acid, Sorbitol, Titanium Dioxide, Silica, Sodium Benzoate.

Patrząc na skład (który otrzymałam dodatkowo, później, po mojej reakcji na jego brak na i w opakowaniu) przyznaję, że jestem zaskoczona taką lokalizacją ekstraktu z alg (“wyjątkowo wysoko skoncentrowanego ekstraktu wodnego z alg Laminaria Digitata”) bowiem spodziewałabym się po przeczytaniu informacji widniejących na stronie www, że napotkam go zdecydowanie wyżej w INCI. Szkoda, że mamy tutaj tak wysoko uplasowane oleje mineralne oraz moc parabenów pełniących rolę konserwantów. Cieszy natomiast fakt obecności olejku z pestek brzoskwiń, orzeszków arachidowych, ekstraktu z ogórka, nagietka i mchu drzewego oraz kolagenu.
No i cena. Ta niestety jest wysoka (jak w większości produktów z logo Andre Zagozda) i wynosi 200 złotych w przypadku kremu pojemności 50ml oraz 122 zł za 2,5 gramową fiolkę witaminy C.

Pozostając przy pielęgnacji twarzy na moje wyróżnienie zasłużył piling (ALGAE FACE PEELING), który skutecznie usuwa zrogowaciały  naskórek za pomocą drobnych cząsteczek… polietylenu czyli znowu najtańszego tworzywa sztucznego używanego powszechnie w tego typu produktach. Piling oparty jest na  glince no i zdzierakach, o których wspomniałam wyżej. Zapakowano go w tworzywowe opakowanie typu air-less. Szczerze przyznam, że byłam z niego bardzo zadowolona. Dobrze i głęboko oczyszczał skórę twarzy więc swoje zadanie wespół z obecnością aktywnych składników spełniał bardzo dobrze. Niestety analiza składu, który dotarł do mnie później w stosunku do czasu w którym otrzymałam produkty obniża moją ocenę. Polietylen? Parafina? Silikony? Olej mineralny, parabeny? Koszt 99zł?

Skład pilingu do twarzy: Aqua (Water), Kaolin, Glyceryl Stearate (and) Stearic Acid, Ceteareth-6 (and) Stearyl Alcohol, Polyethylene, Paraffin, Cyclomethicone, Glycerin (and) Sodium Lactate (and) Lactic Acid (and) Serine (and) Sorbitol (and) TEA-Lactate (and) Urea (and) Sodium Chloride (and) Lauryl Diethylenediaminoglycine (and) Lauryl Aminopropylglycine (and) Allantoin,  Linolenic Acid (and) Oleic Acid (and) Linoleic Acid (and) Palmitic Acid, Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber Fruit Extract), Paraffinum Perliquidum (Mineral Oil),  Butylhydroxyanisol (and) Butylhydroxytoluen (and), Propoyl Gallate (and) Citric Acid (and) Arachis Hypogaea (Arachid Oil),  Triethanolamine – Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben, Parfum (Fragrance),  Laminaria Digitata (Algae extract), Plankton Extract, Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone, Citral, Citronellol, Coumarin, Limonene, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool.

Mleczko głęboko oczyszczające oparte rzecz jasna na ekstraktach algowych (ALGAE CLEANSER FOR DRY AND SENSITIVE SKIN) okazało się być produktem dobrym ale przy zachowaniu sposobu użytkowania zgodnie z instrukcją załączoną przez producenta. W celu więc pozbycia się makijażu i wszelkich zanieczyszczeń należy śmietankowe mleczko rozprowadzić kolistymi ruchami a całość usunąć za pomoc wilgotnych płatków kosmetycznych. Takie postepowanie daje gwarancję pełnego i prawidłowego demakijażu. Moja próba zmycia całości jedynie wodą zakończyła się fiaskiem bowiem wacik nasączony tonikiem, który stanowi kolejny krok pielęgnacyjny, i jego zabrudzenie wskazywał na to, że taka metoda się tu nie sprawdza. Produkt zapakowano w butelkę z tworzywa sztucznego zaopatrzoną w pompkę, zapach nie na moje gusta (jakiś taki nieco drażniący) ale na tyle delikatny, że pominę jego obecność w mojej ocenie. Mimo, że produkt wydajny, 200 mililitrowe opakowanie skończyło mi się w przeciągu 1,5 miesiąca (wybaczcie mi więc braki na zdjęciach ;). Cena: 88zł. Trzeba przyznać, że to było miłe doświadczenie ale jako zwolenniczka używania wody micelarnej pozostanę przy mojej ulubionej/dotychczasowej metodzie demakijażu.
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Trilaureth-4, Phosphate, Isopropyl Myristate, Acrylamides Copolymer, , Sorbitol, Sorbitan Oleate, Polysorbate 80, Propylene Glycol, Isononyl Isononanoate, Hydrolized Elastin, Isoparafin, Laminaria Digitata (Algae Extract), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Usnea Barbata Extract, Glycyrrhiza Glabra Extract, Symphytum Officinale Extract, Phenoxyyethanol, Panthenol, Polysorbate 85, Parfum, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Limonene, Benzyl Alcohol, Benzyl Cinnamate, Linalool, Alpha-Isomethylionone, Isoeugenol, Methyl 2-Octynoate, Geraniol.

Ciekawą propozycją okazała się emulsja do ciała, do której jak w przypadku kremu do twarzy dozować można proszek witaminy C, choć ja osobiście ten krok pominęłam. Uznałam bowiem że bardziej przyda mi się do pielęgnacji skóry twarzy, dodatkowo aplikowana solo, mocno żelowa konsystencja dobrze nawilżała moją skórę dlatego w okresie jej stosowania nie odnotowałam tak często występujących u mnie przesuszeń skóry. Co prawda taka lekka forma bardziej sprawdziłaby się w okresie wiosenno-letnim z uwagi na szybką wchłanialność w skórę ciała, niemniej i w tym bardziej ekstremalnym czasie radziła sobie bardzo dobrze. Szkoda że oparta na mineralnych olejach i z zawartością parabenów, dobrze że z obecnością ekstraktu z aloesu (myślę, że świetnie sprawdzi się po kąpielach słonecznych) oraz kolagenu. Cena: 163zł.

Skład emulsji : Aqua (Water), Paraffinum Perliquidum (Mineral Oil), Acrylamides Copolymer (and) Mineral Oil (and) C13-14 Isoparaffin (and) Polysorbate 85, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitan Oleate, Polysorbate 60, Ethylhexyl Ethylhexanoate, Dimethicone, Aloe Barbadensis leaf juice (Aloe Gel), Hydrolyzed Collagen, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben, Polysorbate 20 (and) Linolenic Acid (and) Oleic Acid (and) Linoleic Acid (and) Palmitic Acid, Sodium Lactate (and) Lactic Acid (and) Serine (and) Sorbitol (and) TEA-Lactate (and) Urea (and) Sodium Chloride (and) Lauryl Diethylenediaminoglycine (and) Lauryl Aminopropylglycine (and) Allantoin, Laminaria Digitata (Algae extract),  Parfum (Fragrance), Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, CI 42090, Alpha, Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Hydroxyisohexyl 3, Cyclohexene Carboxaldehyde.
Najsłabiej z całego zestawienia wypada piling do ciała oparty na ekstraktach algowych (jak wszystko tutaj) oraz tonik do twarzy (ALGAE TONIC FOR DRY AND SENSITIVE SKIN). Przede wszystkim przeszkadzają mi tu zapachy. Nie dość że mocne to jak na mój noc nieszczególne.  Na tyle nie do przyjęcia, że tonik odstawiłam po zaledwie kilku zastosowaniach. Ta intensywna nuta była dla mnie tak uciążliwa, że moja ocena opierać się będzie jedynie na analizie składu oraz podaniu ceny. Nie byłam w stanie zmusić się do stosowania tego produktu. Atomizer, który rozpylał słomkowy płyn uwalniał mgiełkę która doprowadzała mnie o zawrót głowy. Niestety w tym przypadku jestem na nie mimo, że sam produkt zbudowany z:
Skład tonik : Aqua (Water) – Hypericum Perforatum (St John’s Wort Extract) – Glycerin – Propylene Glycol –  PEG-40 Hydrogenated Castor Oil – Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben –Laminaria Digitata (Algae Extract) – Allantoin – Potassium Sorbate – Glycyrrhiza Glabra (Liquorice Root Extract) (and) Usnea Barbata (Lichen Extract) – Cananga Odorata (Ylang Ylang Flower Oil) – Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone – Triethanolamine – Guaiazulene – Evernia Prunastri – Isoeugenol – Hydroxycitronellal  – Linalool – Methyl 2-Octynoate – Benzyl Benzoate – Alpha-Isomethyl Ionone – Eugenol – Butylphenyl Methylpropional.

mógłby się okazać dobry dla mojej skóry. Jak widać skład oparty jest głównie na ekstrakcie z dziurawca zwyczajnego (Hypericum Perforatum), którego zapach (według przesądów) miał odstraszać demony, chroniąc w ten sposób przed czarami. Mnie skutecznie odwiódł od stosowania 😉 ale może są tacy którzy odnajdą w nim nuty przyjemne. Prócz tego znajdziemy tu także wyciąg z aloesu, wyciąg z lukrecji, wyciąg z porostów, olejek eteryczny z kwiatu Ylang Ylang (też pewnie odpowiedzialny za zapach) ico nie cieszy mnie szczególnie: PEGi i parabeny. Cena: 82zł.

Piling zamknięty w szklanym, masywnym opakowaniu też nie zachwycił jeśli chodzi o skład, działanie no i zapach. Mocno kremowo-pudrowe nuty duszące do granic możliwości. Zdecydowaną warstwą tworzącą się na skórze podczas masowania pilingował za pomocą polietylenu (znowu!). Przyznam szczerze, że te nieszczególne doznania w duecie z brakiem efektu gładkości powodują, że nie zapałałam do tej propozycji jakimś szczególnym entuzjazmem. Biorąc pod uwagę skład (znowu oleje mineralne, parabeny) no i wysoką cenę jak na tego typu produkt – 152zł jestem zdecydowanie na nie.

Skład piling do ciała: Aqua (Water), Cetyl Alcool, Ceteth-20 – Polyethylene, Stearate-20, Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Prunus Armeniaca (Apricot Kernel Oil), Propylene Glycol, Humulus Lupulus (Hops Extract), Cucumis Sativus (Cucumber Extract), Stearic Acid, Dimethicone, Laminaria Digitata (Algae Extract), Linolenic Acid , Oleic Acid, Linoleic Acid, Palmitic Acid, Triethanolamine, Parfum (Fragrance), Phenoxyethanol, Methylparaben – Ethylparaben – Propylparaben – Butylparaben, BHT – BHA – Magnesium Salts, Propoyl Gallate, Citric Acid, Arachis Hypogaea (Arachid Oil), Allantoin, Plankton Extract – CI 16255, Methylchloroisothiazolinone – Methylisothiazolinone, Eugenol, Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Hydroxycitronellal, Benzyl Cinnamate.
Jak widać pośród pozycji, z którymi przyszło mi obcować w ostatnich kilku miesiącach znalazłam kilka tych, które wg mnie zasługują na zainteresowanie, inne natomiast się nie sprawdziły. Jeśli sami jesteście ciekawi produktów Andre Zagozda to znaleźć je można w  internetowym sklepie: KLIK
Obsession