Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
17 Gru

Eisenberg The Latin Orientals – nowa kolekcja zapachów

José Eisenberg po raz kolejny otwiera przed nami drzwi, tym razem drzwi tajemnicy, którą nosi w sobie każda kobieta. Sekret nie musi być jeden, może być ich kilka, lub kilkanaście mogą się przenikać, uzupełniać to w końcu nasza kobieca natura niezwykle barwna, emocjonalna, kolorowa, tajemnicza, która stoi za naszą różnorodnością. To geneza powstania linii The Latin Orientals nowej linii zapachów. Nowa kolekcja perfum to intymny podpis właścicielki sekretu, jej niepowtarzalne odzwierciedlenie zmysłowości i harmonii, który składa się z unikalnych 12 zapachów: 6 damskich i 6 męskich. The Latin Orientals  łączy wyrafinowaną dyskrecję, finezję i francuską tradycję kwiatową z siłą i różnorodnością kultury orientalnej, bogatym źródłem inspiracji, gdzie przyprawy korzenne, drewno, żywice i nuty balsamiczne przywołują wspomnienie tradycji kulinarnych i sztuki perfumowania.

The Latin Orientals

Jak już wspomniałam, zapachów dla niej i dla niego jest po sześć, więc wybór rzeczywiście duży (znajdziecie w całości na półkach perfumerii Sephora w trzech pojemnościach). Secret I to Rose Talisman czyli sekret pierwszy i zapach kwiatowy – orientalny. Legenda głosi, że płatki róży – symbol miłości i piękna, intrygują i zachwycają każdego, kto poczuje ich woń. Połączone z taktowną nutą czarnej porzeczki i maliny, zmieniają szyfry zachodu błyskiem szafranu pobudzając tym samym wszystkie zmysły. Palisander i sandałowiec z pasją rozpalają królową kwiatów i uwieczniają ślad sensulanego mitu. Kwiatowo – orientalną mieszankę odnajdziemy również w Secret II – Jardin des Sens. To przechadzka w samym sercu bujnego śródziemnomorskiego ogrodu, gdzie wyborny smak cytrusów i owoców w nucie głowy miesza się z jaśminem. Nuty drzewne sandałowca i cedru spoczywają na ambrowej bazie wanilii i wzbogacają zmysłowość zapachu. Secret III – Voile de Chypre to szyprowo – kwiatowa odsłona. Ten elegancki i kobiecy zapach wieje zimnem i gorącem, pulsując między światłem a mrokiem. Wyzwolony, przywraca bogaty i zmysłowy szyprowy akord, gdzie króluje kwiat. W nucie głowy przeważa zwiewna bergamotka i fiołek natomiast płomienna i niezastąpiona paczula wzmacnia szyprowy zapach, który wymaka się spod wszelkich stereotypów. Secret IV – Ritual d’Orient jest orientalny. Zapach ten gloryfikuje cenne i rzadkie drzewo agarowe i celebruje dawna tradycję, kiedy perfumowanie było sztuką. W tym zapachu feeria nut drzewnych spotyka lekkość świeżej bergamotki, a wanilia roznieca zmysłową ciekawość. Secret V – Ambre d’Orient (orientalno – ambrowy) to szlachetny eliksir, ciepły i szczodry, skłania do namiętności i pobudza zmysły. Początkowo pulsujący cynamonem, intensywnie i nęcąco otula dyskretne kwiatowe serce. Wzmocniony muśnięciem mirry, zachęca do uchylenia drzwi tysiąca i jednej tajemnicy. Secret VI – Cuir d’Orient stanowi orientalno – skórzany aromat. Skóra, szlachetny surowiec, uwalnia wyniosłą zmysłowość kobiety. Oswojony przez kobiecą i finezyjną malinę, ten subtelnie niepokojący akord ujawnia swój sensualny charakter wokół pudrowego kwiatowego serca. Muśniecie kadzidła otula orientalny zapach ambiwalencji i wyzwala pokusy.

The Latin Orientals

Męską część otwiera Secret I – Palissander Noir stanowiący drzewno – orientalną mieszankę. Niczym gorąca noc, zapach przerywa milczenie i odkrywa obietnicę mężczyzny, niepokornego i nie do zdobycia. Mroczna zmysłowość drewna palisandrowego fascynuje i spaja ten kusząco pociągający zapach. Komponenty głowy wirują pod deszczem szafranu, dodając pikanterii temu charyzmatycznemu drewnu. Róża zuchwale przenika do serca, a palisander nadaje całej kompozycji zdumiewającą siłę. Secret II – Bois Precieux zapach między siłą a łagodnością, między wetiwerią a drzewem sandałowym, ze szczyptą wytwornej szlachetności. Jego niepowtarzalna natura subtelnie objawia setki tajemnic mężczyzny i współbrzmi niczym symbol wieczności. Zwiewne muśnięcie akordu tytoniu podkreśla dumny charakter zapachu. Ognista ambra, sugestywna i zarazem enigmatyczna utrwala swoją legendę. Secret III – Patchouli Noble (również drzewno – orientalny jak poprzednicy) to ekstrawagancka ale i wyrafinowana paczula. Przenosi nas ona do gorących krain, gdzie doświadcza się wszystkich wymiarów jej dualizmu. Eksplozja aromatów przypraw, gdzie dynamiczny wir kardamonu roznieca zmysłowość paczuli. Łącząc siłę i emocje, wtapia się w sensualną spiralę mirry i tworzy wyjątkowo charyzmatyczną postać zapachu. Orientalny jest Secret IV – Ritual d’Orient. Ten zapach jest niepowtarzalną wonną podróżą w krainę orientu, przygoda pełną emocjonujących wspomnień. Agar nabiera mocy i naznacza zapach swoim głębokim mocnym charakterem. Rześki mariaż cytryny i bergamotki, oczarowuje i zachęca do uwolnienia zmysłów. To opowieść, w której mityczne drewno nasyca się dymnym akordem gwajakowca. Secret V – Ambre d’Orient z dodatkiem ambry czyli enigmatyczne opus magnum, w którym legendarny urok ambry wyraża tajemnicę męskiego uwodzenia. Spotęgowany w głowie aromatem przypraw, osnuty tajemniczością zapach zabiera nas do samego serca bogatych krain orientu, gdzie cypriol i cedr uwalniają jego męski charakter, a kadzidło, silne i zmysłowe, dopełnia całość kompozycji. Secret VI – Cuir d’Orient (orientalno – skórzany) został stworzony aby urzekać. Gloryfikuje dumne i wyjątkowe akordy skórzane. Charakterny aromat odzwierciedla sekret nonszalanckiego i uwodzicielskiego mężczyzny. Zapach przeplata wyraziste tony czarnej porzeczki z akordami skórzanymi przez co wzmacnia swoją ekspresję. Moc ukrytego kadzidła, sprawia, że zapach staje się bardziej przenikliwy i intrygujący, pobudzając pragnienie podboju.

Kolekcja ta jest niczym bajeczna podróż, podczas której można spacerować pośród wibrujących barw i aromatów orientalnego ogrodu lub wybrać wędrówkę pod rozgwieżdżonym niebem Paryża bądź bezkresnej pustyni. Tajemnicze, delikatne, mocne, zawsze subtelne, to zapachy absolutnej poezji i absolutnej kobiecej czy męskiej zmysłowości, idealny mariaż Orientu z Zachodem. Kształt flakonu przywołuje na myśl księgę tysiąca i jednej nocy, Szeherezadę i Aidę.

Obsession