Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
9 Sty

Clarins Double Serum Hydric + Lipidic System 

Mamy 2018 rok a historia kultowego Double Serum marki Clarins trwa nadal.  Bogata w 20 ekstraktów roślinnych formuła stymuluje 5 najważniejszych funkcji skóry oraz sprawia, że wygląda ona młodziej. Double Serum, to produkt, który łączy 2 formuły, znajdujące się w 2 fiolkach: formułę ze składnikami rozpuszczalnymi w wodzie i formułę ze składnikami rozpuszczalnymi w tłuszczach.

Clarins zdecydował się na stworzenie podwójnej formuły, aby móc umieścić w jednym produkcie najbardziej skuteczne ekstrakty roślinne o działaniu przeciwstarzeniowym, zarówno te rozpuszczalne w wodzie jak i w tłuszczach, bez ryzyka ich niekompatybilności lub niestabilności. Poprzez stworzenie podwójnej formuły, Clarins otworzył drzwi do wykorzystywania nieskończonej ilości składników, dzięki czemu Double Serum może to czego nie jest w stanie zrobić żadna pojedyncza formuła: zapewnić komórkom skóry składniki przeciwstarzeniowe w ich najlepszej koncentracji. Dwie trzecie formuły zawiera składniki rozpuzszczalne w wodzie, a jedną trzecią w tłuszczach. Ta proporcja jest podobna do filmu hydrolipidowego skóry i to właśnie dlatego Double Serum jest tak szybko i łatwo absorbowalne przez skórę.

Poprzednia wersja Double Serum była połączeniem dwóch oddzielnych flakonów zawierających po jednej z faz. Nowa wersja zawiera wpuszczone jedna w drugą fiolki: faza lipidowa jest teraz umieszczona w sercu fazy wodnej. Aby zachować integralność składników rozpuszczalnych w wodzie i w tłuszczach, obie fazy w nowym Double Serum mieszają się dopiero w momencie aplikacji. Wygodny dozownik dostarcza odpowiednią proporcję każdej z faz, które łączą się dopiero podczas aplikacji (przekręcając dozownik można wybrać małą lub większą kroplę, aby uwolnić odpowiednią porcję produktu). Następnie wystarczy rozgrzać serum w dłoni jednocześnie mieszając dwie fazy i zaaplikować na twarz i szyję. Preferuję zastosowanie serum w wieczornej pielęgnacji  ale zdarza mi się także zastosować produkt rano (wyśmienicie sprawdza się na mojej suchej skórze jako baza). U mnie ten kosmetyk sprawdza się świetnie (skierowany jest dla skóry normalnej, suchej i i wrażliwej), skóra staje się wypoczęta, dobrze odżywiona i nawilżona z lekkim efektem rozświetlenia (serum ma nieco oleistą formułę, jednak wchłania się błyskawicznie). Double Serum bardzo dobrze spisuje się solo ale także współpracując też z inną pielęgnacją. Double Serum prócz świetnego składu i działania na moja skórę, posiada tez boski zapach, nieco słodki i kwiatowy. Nie mam niestety porównania z poprzednimi wersjami serum Clarins ale ta ostatnia, najnowsza odsłona to mistrzostwo.

Obsession
  • Kiedyś mnie kusiło, ale obecnie odpuściłam. W momencie kiedy nastąpiła reformulacja w serii HydraQuench i moje dwufazowe ukochane serum nagle miało jednakową konsystencję ale ilość potrzebna do efektu z przed zmian wyniosła kilka razy więcej, odpuściłam. Może kiedyś wezmę sobie jego próbkę.

  • Double Serum poznałam w poprzedniej odsłonie, wiec ta tym bardziej musi być cudowna! Ja zresztą kocham pielęgnację tej marki:).

  • 😀 Dzięki za czujność, treść pisana w zeszłym roku i stąd „zamieszanie” 😀

  • Tego serum jeszcze nie miałam, ale kosmetyki tej marki uwielbiam 🙂

  • Kochana prawie wszystko sie zgadza, ale mamy juz 2018 i swietnie ze polaczyli formuly. Ciekawe jak sprawdzaloby sie u mnie co prawda mam wrazliwa cere ale mieszana 😉