Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
21 wrz

Laura Mercier/ brow definer/ wosk do brwi

Niejednokrotnie na blogu dałam wyraz memu uwielbieniu dla produktów marki Laura Mercier. Tym razem również nie będę szczędziła pochwał. Zapraszam na wpis z relacji stosowania wosku do brwi rzeczonej marki.

Uwielbiam podkreślone brwi, czasem nawet za mocno, co ma odzwierciedlenie w wyrazistym, ba! przerysowanym (dla niektórych jednostek) efekcie. W każdym razie nie rezygnuję z tego. Jedyną zmianą jaką ostatnio odnotowałam to potrzeba zapuszczenia włosków tak by brwi nie były zbyt powyrywane w najwyższym punkcie a ostateczny kształt był łagodniejszy. Dodatkowo od miesięcy, zamiast stosowania (jak od lat) brązowych/grafitowych cieni do powiek, postawiłam na wosk marki  Laura Mercier. Co prawda pierwotnie miał to być osławiony Aqua brow od Make Up For Ever ale z czasem zaczęły napływać niepokojące doniesienia, że aplikacja wcale do najlepszych i najłatwiejszych nie należy dlatego zrezygnowałam.
Postawiłam natomiast na wosk Brow definer Laura Mercier, który występuje w trzech odcieniach: fair, soft oraz warm, przy czym ja posiadam tę ostatnią, najciemniejszą odsłonę przeznaczoną dla brunetek. Odcień warm to zimna mieszanka czekoladowego brązu, w sam raz dla mnie.
Taka innowacyjna, woskowo – żelowa formuła produktu to dla mnie zupełne novum bowiem przez lata stosowałam z powodzeniem kredki a następnie cienie do oczu. Trzeba przyznać, że od wielu miesięcy na brwi nie nakładam nic innego jak rzeczony wosk. Przede wszystkim kolor jest tu idealny a efekt można budować od delikatnego po zdecydowany (czyli taki jak lubię najbardziej). Za pomocą skośnego pędzelka do eyelinera (u mnie to Inglot z numerkiem 31T) produkt z łatwością rozprowadzona się na brwiach i z łatwością pokrywa każdy włosek jednocześnie uzupełniając wszelkie ubytki (dodam że jestem posiadaczką skóry suchej, nie wiem natomiast jak będzie z przyczepnością i trwałością na skórze tłustej). Po nałożeniu prócz koloru wosk delikatnie brwi nabłyszcza a przede wszystkim dzięki woskowej strukturze utrzymuje włoski na swoim miejscu i zachowuje trwałość przez cały dzień, nie blednąc (może minimalnie się ściera ale jest to temat zupełnie do pominięcia gdyż mówię o ponad 12sto godzinnym noszeniu). Wszystko to za sprawą parafiny w składzie, która wygładza brwi i utrzymuje je na swoim miejscu a także dzięki woskowi pszczelemu i olejkowi rycynowemu, które to składowe odżywiają i uelastyczniają włoski.
Konsystencja wosku jest zbita a w kontakcie z włosiem pędzla nabiera się na jego powierzchnię w niewielkiej ilości (raczej ślizgamy się tu po powierzchni produktu niż w niego wbijamy). To sprawia, że Brow definer Laura Mercier jest produktem niezwykle wydajnym a niewielkie wgłębienie, które widać wewnątrz malutkiego słoiczka na zdjęciach to efekt ponad trzymiesięcznego i regularnego stosowania wosku. Cena jest więc w tym momencie naprawdę przyjemna i wynosi 99zł za pojemność 2.55g. Produkty marki Laura Mercier dostać można w Douglasie, zarówno tym internetowym jak i stacjonarnym (w tym drugim przypadku w wybranych miejscach w Polsce, w Poznaniu jest to Stary Browar).
Obsession