Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
14 gru

Wibo/ Lakier 1 Coat Manicure

Zapraszam do obejrzenia kolekcji lakierów 1 Coat Manicure marki Wibo. To innowacyjna formuła jednowarstwowa, konsystencja która zapewnia idealne krycie już przy pierwszej warstwie. Kolekcja obejmuje swym zasięgiem 19 kolorów, ja pokażę 13 które posiadam.


W kolekcji, co widać od razu, dominują pomarańcze, róże i czerwienie. Kolory są wesołe, żywe, pełno tu energii ale gdy dobrze zgłębimy zawartość odkryjemy kilka odcieni które przełamują tę konwencję. Mam tu na myśli kilka zgaszonych fioletów (do obejrzenia na stronie marki KLIK), nudzianki oraz szarości.
W tej wesołej gromadce znajdziemy przede wszystkim kremowe wykończenia, gęste w swym kolorze formuły. Dwa kolory jednak odstają od tej zasady; mimo że kremowe zawierają w swej strukturze niewielkie drobinki nadające im zgoła odmiennego charakteru. Mam na myśli lakier oznaczony numerem 11, czyli popielaty brąz z domieszką szmaragdowych drobin oraz numer 12 czyli gołębią szarość z dodatkiem srebrnych glitterków. Prawda jest, że drobiny te widoczne są zdecydowanie w buteleczce, na paznokciach efekt ten jest niezwykle delikatny i widoczny przy w odpowiednim świetle.
Wszystkie lakiery Wibo spakowano jakiś czas temu w nowe buteleczki i według mnie jest to zmiana zdecydowanie na plus. Co do praktycznej strony to modyfikacja jest nieznaczna bowiem pędzelek wciąż ten sam, raczej cienki ale trzeba przyznać, że pękata buteleczka lepiej trzyma się w dłoni podczas malowania. No i wizualnie lakiery zyskały. Też tak sądzicie?
Spośród całej trzynastki dotychczas udało mi się nałożyć sześć różnych kolorów (najczęściej na serdeczny i kciuk nakładałam coś innego tak by sprawdzić czy rzeczywiście są to lakiery jednowarstwowe). W przypadku większości można śmiało powiedzieć, że tak jest a więc obietnice, które składa producent są spełnione. Jednak mam dwa przypadki w których zachodzi konieczność dołożenia kolejnej warstwy. Ten stan rzeczy potwierdziłam sobie dziś nakładając kolejne kolory na wzornik. Mowa o lakierze z numerkiem 16 (to jedyny w mojej kolekcji, lekko różowy nudziak) oraz 16 czyli mocno kremowa bordowo-kasztanowa mieszanka. Owszem, można by pozostać przy jednym pociągnięciu bo lakiery są mocno kremowe ale jakoś zauważalny był gdzieniegdzie lekki prześwit. Reszta lakierów rzeczywiście kryje jednowarstwowo bardzo ładnie. Czas wysychania jest  krótki choć warstwa jest raczej z gatunku tych cięższych, kremowych niż lżejszych więc daje jej kilka minut do pełnego wyschnięcia. Częsta zmiana kolorów nie pozwala ocenić mi czasu użytkowania. Powiem tylko, że numer 11 i 12 (to te egzemplarze z drobinkami) nosiłam bez topu i większego uszczerbku przez trzy kolejne dni. Po tym czasie odnotowałam lekkie wytarcie końcówek.

Poniżej poszczególne kolory pokazane na wzorniku przy użyciu jednej warstwy.

Lakiery Wibo serii 1 Coat Manicure dostępne są w cenie 6zł/8.5ml w drogerii Rossmann oraz w sklepie on-line klik. Co sądzicie? podobają Wam się lakiery tej kolekcji?
Obsession