Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
27 sty

Chanel Chance EDT

W opisywaniu zapachów jestem noga ale lubię takie notki bo mogę wyżyć się jeśli chodzi o zdjęcia (swoją droga miałam naprawdę spory problem by wybrać te kilka kadrów). Owszem, nie jest to jakiś szczyt możliwości ale muszę sama przed sobą przyznać, że całkiem przyjemnie patrzy się na efekt końcowy.

Jeśli chodzi o zapachy Chanel to jest u mnie z nimi różnie… jedne lubię bardziej, inne mniej. Są takie, które czekają na swą kolej (marzy mi się zielona wersja Chance Eau Fraîche) ale dziś na warsztat wezmę Chanel Chance w wersji EDT. Ważne to tym bardziej, że wiele osób odczuwa zdecydowana różnicę pomiędzy EDP i EDT jeśli chodzi o intensywność nut, rozwijanie się zapachu jak i samą jego trwałość (to ostatnie raczej oczywiste).

A jaki jest Chanel Chance w wersji EDT? Według mnie wielowymiarowy choć wiem, że w stosunku do perfum nadużywa się tego słowa, ale ten naprawdę jest wielowątkowy. Potrzebuje bowiem czasu by odpowiednio rozwinąć się na skórze. Z początkiem uderza w nozdrza mocny, gorzki zapach mieszanki sporządzonej ze sporej ilości cytrusów i kwiatów (jaśmin, hiacynt) wespół z ostrym i wręcz gryzącym czerwonym pieprzem. Ta kompozycja jest naprawdę dosadna ale też pięknie skomponowana. Wielu upatruje w niej podobieństwa do innego zapachu marki Chanel, mianowicie do Coco Mademoiselle i obwinia wręcz o plagiat. Sama nie wiem jak się do tego ustosunkować. Jest w tym  trochę prawdy ale ostatecznie nie potrafię zawyrokować, który zapach podoba mi się bardziej.

Z czasem Chanel Chance łagodnieje i przeistacza się w lekką, słodką wiosenną łąkę z nutą goryczki i szampana. To chyba tęsknota za ciepłymi miesiącami sprawia, że ja lubię ten zapach nosić zimowo-jesienną porą, najlepiej jednak w ciągu dnia. Zapach wyjątkowy z charakterystyczną chanelowską nutą…uwielbiam do niego powracać choć początki nie należały do łatwych. 

Trwałość jest bardzo dobra i lekki, wiosenno-gorzki zapach jest ze mną przez cały rok choć myślę, że czasem mam tendencję do nadużywania :>

Chanel Chance w wersji EDT występuje w trzech pojemnościach: 50/100/150ml. 

Znacie Chanel Chance? Macie swój ulubiony “kolor”? 🙂

Obsession