Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
30 mar

La Solution 10 de CHANEL

Wrażliwa skóra jest coraz częściej spotykanym problemem dermatologicznym. Chanel przedstawia innowacyjny krem do skóry wrażliwej, który pomaga koić cerę skłonną do zaczerwienień, szorstkości i ściągnięcia

Cera wrażliwa charakteryzuje się skłonnościami do alergii, pękającymi naczynkami oraz zaczerwienieniami pojawiającymi się pod wpływem zimna lub ostrego słońca, objawia się powstaniem rumienia na skórze, wysypki, odczuwaniem swędzenia, pieczenia czy ściągnięcia. Odwodniona skóra twarzy, przesuszona i szorstka, jest podatna na łuszczenie się i łatwo ulega podrażnieniom i taką właśnie podatność wykazuje często moja skóra a to pierwszy krok do rozwoju cery wrażliwej.

 

Przyczyną nadwrażliwości skóry jest nieprawidłowe funkcjonowanie jej zewnętrznych warstw, czyli ochronnego płaszcza lipidowego. Na wrażliwej cerze łatwo uwidaczniają się stres i stany spadku naszej odporności. Do czynników zewnętrznych niekorzystnie oddziałujących na cerę wrażliwą zalicza się między innymi detergenty, substancje zapachowe, promienie słoneczne, niskie i wysokie temperatury, wiatr, wahania temperatury, zanieczyszczenia powietrza (z tym ostatnio mamy duży problem w większych miastach), wybrane napoje i pokarmy. Cera wrażliwa wymaga odpowiedniego nawilżania dlatego najlepsze dla tego typu skóry są kremy zawierające mało składników, i posiadające przy okazji działanie łagodzące i ochronne.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu wielu osób Chanel wprowadza nawilżającą formułę La Solution 10, która zapewnia niezrównany komfort wymagającej skórze, łagodzi ją i zabezpiecza dzięki grupie skrupulatnie wyselekcjonowanych, najwyższej jakości komponentów. Dwie dekady pracy w laboratoriach Chanel dowiodły, że wrażliwość cery może być spowodowana czynnikami mechanicznymi (np. zabiegami kosmetycznymi) lub zewnętrznymi (wpływ zanieczyszczenia powietrza, twardej wody, klimatu), które prowadzą do stresu oksydacyjnego bądź naruszenia naturalnej bariery ochronnej naskórka. To z kolei w konsekwencji wywołuje tak zwany keratynocytowy stres oraz nadwrażliwości skóry. Dwadzieścia lat badań pozwoliło dobrać dziesięć składników* które kojąco wpływają na problemy skór wrażliwych.

 

*Water (deionized), Vegetal Squalane (from olives), Soft Powder (lauroyl lysine), Glycerin, Silver Needle (WhiteTea) Extract,Shea Butter Extract, Sodium Polyacrylate (Emollient), Steareth-21 (Emulsifier), Caprylyl Glycol (Humectant), Phenoxyethanol (Preservative).W samym sercu łagodzącej formuły króluje biała herbata Silver Needle. Ten rzadki i cenny gatunek zbierany jest ręcznie, a następnie delikatnie suszony. Ekstrakt wydobywany z listków obfituje w teaninę i polifenole, które łagodzą wrażliwą skórę, odbudowują jej naturalną barierę oraz chronią przed stresem oksydacyjnym, blokując tworzenie się wolnych rodników. La Solution 10 de Chanel sprawia, że efekt nawilżenia utrzymuje się na długo, nawet do 12 godzin. Po 30 minutach od aplikacji kremu twarz staje się zauważalnie jędrniejsza, a poziom nawilżenia wzrasta o 54%. 

 

La Solution 10 de Chanel to biała, aksamitna struktura kremu ukrytego w opakowaniu typu air-less. Po zaaplikowaniu niewielkiej ilości na skórę twarzy odczuwamy natychmiastowe nawilżenie skóry, która staje się gładka i niesamowicie miękka. Długotrwałe i regularne stosowanie tylko pogłębia ten stan. Krem nadaje się do stosowania zarówno na dzień (świetnie sprawdza się także nałożony przed makijażem) jak i wieczorem. Konsystencja kremu jest bogata, ale jednocześnie lekka co sprawia, że wspaniale się wchłania i nie pozostawia tłustej czy lepkiej warstwy. Krem świetnie nawilża, działa wręcz ratunkowo w sytuacjach nadmiernego wysuszenia skóry. Słowem – krem jest idealny dla posiadaczek odwodnionych cer z tendencją do przesuszania, ściągnięcia, a ponadto dla wrażliwców.
 

 

Obsession