Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
11 cze

Bottega Veneta Knot Eau Absolue

Bottega Veneta po raz pierwszy oczarowała mnie burgundową butelką Bottega Veneta Parfum Eau de Velours – klikTym bardziej ciekawa byłam co przyniesie kolejna kompozycja na którą składa się esencja lawendy, jaśminu i kwiatu pomarańczy. Powiem tak. To zapach bliźniaczy do tego który spotkacie w perfumach Obsession Calvin Klein przy czym tutaj więcej jest pomarańczowej goryczki i jaśminu. Czy więc podoba mi się Bottega Veneta Knot Eau Absolue? Pytanie zdaje się być retoryczne.

 

 

Ponadczasowy symbol: ZŁOTY WĘZEŁ

Obiekt tak legendarny, że nie trzeba go przedstawiać. Design tak pieczołowicie dopracowany, że zwycięsko wytrzymuje próbę czasu. Powściągliwy i nieostentacyjny, lecz momentalnie rozpoznawalny – węzeł marki Bottega to jeden z najbardziej emblematycznych elementów. Kopertówkę minaudière w kształcie zaokrąglonego pudełeczka ze związanym w węzeł metalowym zapięciem prezentowano w wielu rozmaitych wariantach w różnych kolekcjach i sezonach. W 2014 roku marka Bottega Veneta napisała nowy rozdział historii Węzła, wprowadzając nowy zapach. Zapach Knot nawiązuje do legendarnej kopertówki i składa hołd zarówno charakterystycznej formie torebki, jak również niezliczonym możliwościom, jakie oferuje sam zapach. Cyzelowany ręcznie przez rzemieślników z najwyższej jakości materiałów, złoty flakon zwieńczony został zamknięciem w kształcie węzła, który symbolizuje doskonały mariaż powściągliwego luksusu i zapachów świata Bottega Veneta. Flakon Knot powstał z inspiracji weneckim szkłem i tradycyjną włoską karafką. Jego zaokrąglone kształty i czyste linie odzwierciedlają design kopertówki Knot minaudière. Wykończony ręcznie korek i matowe złote zapięcie są momentalne rozpoznawane przez koneserów Bottega Veneta. Aby odzwierciedlać cieplejsze, bogatsze oblicze zapachu, flakon Knot Eau Absolue przybrał ciemny złocisty odcień. Wygląd flakonu, który zyskał więcej wyrafinowania i zmysłowości, sugeruje cenną jakość kompozycji.

„Jednym z ulubionych elementów, jakie projektuję z każdym sezonie, jest Węzeł. To istne szaleństwo, jak wiele kreatywnych możliwości daje prosty, trójwymiarowy element, tak bardzo określony w przestrzeni i swej funkcjonalności. Porównywałem go do niepomalowanego płótna malarskiego, gdyż – naprawdę wierzę w to, że umożliwia nieskończenie wiele wariantów.” – Tomas Maier dyrektor kreatywny.

 

WYRAZ WYRAFINOWANIA

Cztery lata po debiucie Wody Perfumowanej Knot, Bottega Veneta prezentuje Knot Eau Absolue. Nowa kompozycja uwydatnia elegancję oryginalnego zapachu esencją nut, które dodają jej intensywności i splendoru. Kwiatowo-orientalny zapach otwiera się znajomymi esencjami lawendy i kwiatu pomarańczy. Delikatna i złożona słodycz jaśminu w nucie serca odróżnia Knot Eau Absolue od oryginalnej kompozycji. Zapach zaczyna nabierać mocy, osiągając punkt kulminacyjny w woalu cennej mirry w nucie głębi. Finalna struktura ukazuje nowy wymiar olfaktorycznej oferty Bottega Veneta, określony przez wyrafinowanie i zmysłowość, które wtórują niezliczonym możliwościom, jakie otwiera przed nami ta luksusowa marka. Knot Eau Absolue to kontynuacja długoletniej współpracy Tomasa Maiera – dyrektora kreatywnego, z mistrzynią perfumiarstwa – Danielą Andrier. Zgodnie z przywiązaniem marki Bottega Veneta do wysokiej jakości i artystycznego rzemiosła, przy tworzeniu zapachu bardzo istotne było wykorzystanie wyłącznie najszlachetniejszych surowców. Knot Eau Absolue EDP dostępny jest w perfumeriach w  cenie  405,00 zł (50ml) oraz 495,00 zł (75ml).

Obsession