Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
25 wrz

Calvin Klein Women

Biorąc pod uwagę co ostatnio powiedziała mi koleżanka pracująca w perfumerii Sephora – to sprzedażowy hit ostatnich tygodni. Mowa o nowym zapachu od Calvin Klein czyli krystalicznym Women. W tej olfaktorycznej odsłonie Calvin Klein czerpie inspirację z wielowymiarowej tożsamości współczesnej kobiecości, z rzeczywistości nowoczesnych kobiet, z ich niezliczonych interpretacji, by wymyślić nowy zapach – pierwszy zapach stworzony przez Rafa Simonsa, dyrektora kreatywnego marki Calvin Klein.

Zapach sugestywnie przywodzi na myśl wiele tożsamości, jakie reprezentują kobiety. Posiadają bowiem więcej niż jedną osobowość, cechuje je nieodłączna swoboda nieustannego wymyślania siebie na nowo. Są zarazem jednym i wszystkim – osobą, która staje się częścią grupy. Kreatywne dziedzictwo domu Calvin Klein polega nie tylko na odzwierciedlaniu kultury, lecz także na jej definiowaniu. Calvin Klein Women obrazuje dynamiczną i wielowymiarową kobiecość, która ukazuje kreatywnego ducha Rafa Simonsa oraz nową epokę dla marki. Kampania stworzona została przez Lloyd & Co. we współpracy z artystką Anne Collier, której wyjątkowe i natychmiast rozpoznawalne dzieła sztuki fotograficznej pojawiają się zarówno na opakowaniu zewnętrznym, jak i na flakonie. W kampanii występują w rolach głównych dwie kobiety kształtujące nowe oblicze Hollywood – Lupita Nyong’o i Saoirse Ronan. Obie kobiety są powszechnie uznawane za osoby obdarzone wyjątkowym talentem, które cechuje kreatywność, inteligencja i siła charakteru. Są postaciami, do których aspirują i które inspirują kobiety z całego świata. Zarówno Nyong’o, jak i Ronan występują w kampanii Calvin Klein Women na kilku niesamowitych i bezpośrednich portretach Collier, które jednocześnie prowokują i zapraszają obserwatora do świata Calvin Klein. Te inspirujące kobiety wybrały z kolei postacie z przeszłości, które je zainspirowały – ikony kobiecości, które jako twórczynie i kobiety ukształtowały ich tożsamość.

 

Tą drzewno – kwiatową, niezwykle trwałą kompozycję zapachową tworzą eukaliptus, kwiat pomarańczy i drewno cedru alaskańskiego. Skomponowany przez kreatorki zapachów zapach Calvin Klein Women to gra kontrastów, zróżnicowana tak nieskończenie, jak osobowości kobiet, które go zainspirowały. Połączenie siły z delikatnością, świeżości ze zmysłowością. Zapach, zabarwiony na jasnoróżowy kolor, skonstruowano wokół trzech podstawowych składników: delikatnych płatków kwiatu pomarańczy, eukaliptusa i intensywnego drewna cedrowego z Alaski. Składniki te połączono z czarnym pieprzem i olejkiem cytrynowym, bukietem magnolii wielkokwiatowej i absolutem jaśminu, a także z uwodzicielską mocą olejku eterycznego Olibanum i Ambrox. Połączono je w celu stworzenia zaskakującego i niepowtarzalnego zapachu drzewno-kwiatowego, co stanowi sprzeczność pojęć. W tym dynamicznym i nowoczesnym zapachu użytkownik odkrywa wewnętrzną dwoistość, ciągłe napięcie między różnymi elementami i mariaż przeciwieństw. I jako taki zapach ten stanowi olfaktoryczny portret wielowarstwowej idei kobiecości.

Flakon i opakowanie zewnętrzne Calvin Klein Women to hybryda, która wyraża kreatywną tożsamość marki Calvin Klein według Rafa Simonsa. Praca Simonsa konsekwentnie przekracza granice między światem sztuki i mody, a tu dodano jeszcze język klasycznej perfumerii. Flakon zapachu, stworzony przez Suzanne Dalton we współpracy z Anne Collier, przepełnia ponadczasowa kobiecość. Flakon z masywnego szkła ma ergonomicznie zaokrąglony kształt oraz srebrny pierścień i pompkę, które nawiązują do tradycyjnych archetypów perfumiarstwa. Grafika na flakonie i opakowaniu zewnętrznym to dzieło ukazuje kobiece oko patrzące na świat. Przeobraża się w różnych inkarnacjach, stanowi kontrapunkt dla fascynacji Rafała Simonsa sztuką współczesną, jego transformację dzieł takich artystów jak Andy Warhol w projektach ubiorów. Tu dzieło Collier ukazano na okrągłym korku, który staje się obiektem sztuki, oraz na białym opakowaniu, które stanowi niekonwencjonalną ścianę galerii w miniaturze.

 

Obsession