Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
6 mar

IMAGE SKINCARE/ Peeling i samoopalacz

Dziś duecik. Nierozerwalny. Mowa o samoopalaczu i poprzedzającym go peelingu, tym razem od firmy Image Skincare. Niejednokrotnie wspominałam już tu, na blogu o moim niesłabnącym uwielbieniu dla bronzerów, mleczek, pianek i żeli nadającym skórze muśniecie słońcem. Jestem natomiast zagorzałą przeciwniczką kąpieli słonecznych tych na plaży i w tubie solarium, dlatego przez okrąglutki rok sięgam po wspomagacze by zapobiec bladości skóry. Przez moją skórę przewinęło się już wiele tego typu produktów, mam wśród nich swoich faworytów i tych po których nie sięgnę nigdy więcej i za żadne skarby. Sprawdźmy zatem gdzie w tym rankingu umieściłam 118 mililitrowe tubki od Image Skincare?
Swoją z nimi przygodę rozpoczynam (standardowo zresztą) od porządnego peelingu skóry tak by była przygotowana na przyjęcie preparatu samoopalajacego. W tym celu sięgam po krok pierwszy-exfoliating body skrub z dodatkiem kwasu glikolowego i mlekowego, trawy cytrynowej i słodkich migdałów? Brzmi bajecznie? I tak jest! Po otwarciu tubki, z wąskiego otworu uwalnia się nieziemski, słodki i intensywny zapach migdałów (identyczny z tym, który znajdziemy po otwarciu olejku migdałowego do ciast). Konsystencja jest lekka, lejąca, nieco żelowa dzięki czemu nie spływa po skórze a pozwala dobrze się po niej prowadzić. Drobinki zatopione w żelu są dualne – większe ciemniejsze (te zapewne pochodzą od pestek orzechów) i drobniejsze o jasnym zabarwieniu (czyżby gąbczasta luffa cylindrica?) Brak za to tworzyw sztucznych, które tak często zastępują naturalne ścieraki (większość drogeryjnych peelingów tak niestety ma). Co się tyczy składu to jest świetny, prócz powyższych znajdziemy tu ekstrakty aloesu, ananasa, papai, grejfruta, zielonej herbaty, trawy cytrynowej. Wydajność jest zadowalająca i już niewielka ilość pozwala się rozprawić z niechcianym naskórkiem, choć ścieranie to nie jest zbyt intensywne – generalnie jestem zwolenniczką bardziej zdecydowanego uczucia działania tego typu produktu. No i wszystko byłoby fajnie i bajkowo gdyby nie cena, bo za ta przyjemność trzeba wydać 110PLN. Dostępność produktów póki co ograniczona jest do salonów kosmetycznych, ale wiem, że zasięg powiększa się o apteki. W każdym razie skóra jest miękka, odświeżona i świetnie przygotowana na bronzer.


Ten tutaj mamy w formie lekkiego mleczka, którego już niewielka ilość (bardzo dobrze wchłaniająca się) wystarcza by pokryć wybrane partie ciała (ja stawiam na ręce na całej długości, nogi i dekolt). Nie mieszałam samoopalacza z żadnym balsamem czy innym produktem, który pozwoliłby na uniknięcie plam czy zbyt intensywnego odcienia skóry, bo nie zachodzi tu taka potrzeba. Plamy nie występują, opalenizna jest w odcieniu lekkiego beżu (brak wściekłej pomarańczy) i co zachwyci wielu nie znajdziemy tu typowego dla takich produktów zapachu. Jest on delikatny, nieprzeszkadzający i nie irytuje. Nie ma plamienia ubrań (zawsze stosuję takie produkty przed snem). Nie powstaje na dłoniach po dobrym wyszczotkowaniu wewnętrznych partii dłoni i przestrzeni międzypalcowych, słowem samoopalacz ideał. Na skórze utrzymuje się w stanie nienaruszonym około 5 dni po czym następuje naturalny zrzut skóry 😉 Wtedy ponownie peeling w dłoń i bezproblemowe pozbycie się staroci na rzecz nowej, świeżej skóry. Generalnie duet który bardzo przypadł mi do gustu, gdyby nie cena, do której wracam ponownie jak bumerang by poinformować, że koszt samoopalającej tubki jest niemały i wynosi 130PLN.


Znacie produkty Image Skincare?
Obsession