Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
11 kwi

TAG: Reading is cool!

Otagowała mnie Karotka za co bardzo jej dziękuję, a tak ku prawdzie to wymusiłam to na niej m/ No bo co w końcu, kurczę blade! <: przecież zaraz po mym błysku w oku wiadomo żem dziewcze jest oczytane więc kompletnie nie wiem dlaczego mnie tak omijano szerokim łukiem? nie pojmuję <:
W każdym razie książki były, są i będą moimi przyjaciółmi, do tego jakże wiernymi. Choć ja przyznam otwarcie, że te papierowe zdradzam coraz częściej na rzecz kindla, taka niby stała jestem w uczuciach a jednak coś mnie ciągnie do poligamii 😉
O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?
Z zasady to ja czytam w podróżach a te jak wiadomo są o różnych porach 😉 Natomiast w domu, na kanapie to najczęściej wieczorem zdarza mi się chwytać za książkę.
Gdzie czytasz?
Jak wcześniej zapisalam czytam najczęściej w środkach komunikacji miejskiej i zamiejskiej, obowiązkowo w samochodzie (no chyba, ze mam gorszy dzień, w którym mam mdlości i poty) a już obowiązkowo w samolocie.
Nikogo pewnie nie zdziwi, ale zapewne nie każdy przyznaje się do tego niecnego procederu ale też na kibelku lubię :] no co?
W jakiej pozycji najchętniej czytasz?
Nie lubię w pozycji horyzontalnej bo mnie senność ogarnia więc zdecydowanie na siedząco.
Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?
Przekrój jest tak obszerny, że trudno wskazać konkrety, niemniej omijam kryminały, fantasy, romanse oraz kucharskie 😛 całą resztę łykam jak świeże bułki.
I tak np. uwielbiam przewodniki i książki podróżnicze (zwłaszcza język Cejrowskiego, którego poglądy nota bene kompletnie mnie nie przekonują). Biografie ludzi, których podziwiam czytam wzdłuż i wszerz, od początku do końca i na wspak 😀 Tutaj prym wiedzie Frida <3 i Woody Allen, którego twórczość wielbię. Sięgam po powieści obyczajowo-społeczne dlatego często czytywałam lektury które innych przyprawiały o dreszcze (po dziś dzień do nich wracam). Lubię komedie pomyłek, opowiadania i komiks, komedie i tragedie Szekspira i Harry Potter – tak, przeczytałam całego i jestem opętana XD
kilka moich ulubionych
kilka moich ulubionych
Jaką książkę ostatnio kupiłaś/dostałaś?
Przewodniki o Islandii bo tam kieruję niebawem swoje kroki.
Co czytałaś ostatnio/ aktualnie?
Teraz na topie jest “Gra o tron” lub “Igrzyska śmierci”, ja poczytuję to pierwsze.
Prócz tego “Sprzedawca broni” powieść sensacyjna, której autorem jest aktor Hugh Laurie, który wg mnie świetnie spisal się w tej roli.
Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi?
Rogi są be i o tym każdy wie. Natomiast zakładek jako takich nie mam bo za nie służą mi zazwyczaj stare bilety kolejowe, mpk oraz kartki notatnika.
E-book czy audiobook?
Na audio trudno mi się skupić a głośniki mam od tego by w nich grała muzyka, która jest dla mnie jak tlen. Ostatnio eksperymentuję z kindle więc wybieram zdecydowanie e-booka.
Jaka jest Twoja ulubiona książka z dzieciństwa?
Tutaj bez zająknięcia odpowiem “Mikołajek” no bo co w końcu kurcze blade. Prócz tego uwielbiałam Karolcię, Kasię i komiksy, dużo komiksów!
Którą z postaci literackich cenisz najbardziej?
Pytanie jak na maturze XD Nie, nie jest to żadna postać Żeromskiego 😉
Szczerze przyznam, że nie mam jednej konkretnej.

Obsession