Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
5 lip

Czasami czlowiek musi inaczej się udusi czyli jak zalała mnie żółć

a dokładnie za kim nie zamierzam biegać w związku z niewywiązaniem się z regulaminu Blogbox. Wzbraniałam się długo przed tym postem, afer i aferek nie znoszę ale nie mam innego wyjścia jak opublikować informacje o blogerce Hikki Beauty (http://comeherehikki.blogspot.com/), która złamała regulamin i do dziś dnia nie wywiązała się z obietnic które sama złożyła. Doszło do tego, że mimo aktywnego jej uczestnictwa na blogu swoim jak i innych na emaile ponaglająco-proszące nie odpowiada a ostatnia jej korespondencja to ciągle usprawiedliwienia, które budzą moją wątpliwość.

Ale od początku. W regulaminie Blogbox były dwa istotne tu punkty:
“5/ Wszystkie osoby biorące ostatecznie udział w akcji zobowiążą się zachować paragon lub inne potwierdzenie (np. skan zamówienia via internet), które okażą drogą mejlową na moje żądanie w razie wątpliwości (okazuje się bowiem, że niektórzy mają w zwyczaju wrzucać do pudełka produkty, które im samym się nie przydały lub pochodzą ze współprac).

z adnotacją:

UCZULAM NA TO! BYŁAM ŁAGODNA W POPRZEDNICH EDYCJACH, TERAZ ZA NIECHLUJSTWO W PUDELKACH, WRZUCANIE BYLE CZEGO NIESTETY BĘDĘ ZMUSZONA UJAWNIĆ ADRES BLOGA NA PUBLICZNYM FORUM, SŁOWEM ZDOBĘDĘ SIĘ NA LICZ ;D

oraz

8/ Koszt wykonania Blogbox’a ponosi konkretna blogerka (w konsekwencji wszystkie uczestniczące w zabawie) i ustalam go na poziomie: 40zł (10-15Euro/$ dla zagranicy)/ wahania 2-5zł, Euro/$ dozwolone (3 pełnowymiarowe i nowe produkty oraz dwie próbki) …”

21 czerwca napisała do mnie Ola z bloga yamelka.blogspot.com, która otrzymała box od Hikki przedstawiając swe wątpliwości co do wydanej kwoty wraz z załączonym zdjęciem:

i urywek z mejla:

“nie tylko uważam, że przy kompletowania boxa nie nawiązała do karty informacyjnej ale również myślę ze kosmetyki które dostała nie sumują sie na kwotę 40zł
– mydło toaletowe dalan – znalazłam w w necie takie mydła za ok 2zł
-tonik antybakteryjny tintin (tu jestem strasznie rozgoryczona bo napisałam że mam cere wrażliwą mieszanką, ale nie trądzikową i jeszcze opisałam w swojej pielęgnacji że używam tylko płynów micelarnych) – taki tonik to ok 5zł
-lakier do paznokci my scret (dziwnie zakręcony jakby nie był dokręcony?) – ok 6zł
-płatek oczyszczający do nosa marion – ok 2zł

maska oczyszczajaca ziaja (znowu do cery mieszanej tłustej tradzikowej) – max 2zł
próbki:
próbka podkładu
próbka płynu do higieny intymnej (ważna do lipca tego roku 🙁 )”

Nie trzeba być geniuszem matematyki by odkryć, że na box nie przeznaczono nawet 20 zł! Dochodzi do tego niedostosowanie produktów do Karty informacyjnej oraz fakt nadania jako list a nie paczka. No katastrofa.

W dalszej części historii poszła wymiana miłych mejli, wzajemne przeprosiny i obietnica Hikki, że do 28 czerwca wyśle nowy box (na ten wyżej rzecz jasna paragonów nie miała). ja ze swej strony poprosilam o wcześniejsze nadesłanie na email zdjęcia produktów, skanu paragonu i potwierdzenia nadania.
W wyznaczonym dniu (czwartek) dowiedziałam się jednak, że:

“box zostanie nadany w poniedziałek. przez ostatnie dwa dni nie miałam czasu nic kupić.”

we wtorek okazało się jednak, że:

“blogbox zostanie nadany dzisiaj, gdyż wczoraj poczta była nieczynna. miałam dla kogoś innego paczkę też i też wyślę dzisiaj.
ponadto muszę kupić krem dla Oli, wtedy Blogbox wyniesie około 33zł. Kupię coś jeszcze.”

Od wtorku po dziś dzień email milczy mimo, ze koleżanka chętnie udziela sie na swoim i innych blogu. Post ku przestrodze, nie igraj z ogniem, nie kłam i nie oszukuj a przede wszystkim nie trać czasu innych i nie zawracaj dupy z przeproszeniem. Nadam sama boxa a Tobie już podziękujemy.

p.s. Jak by mało było jakiś czas temu na blogu zorganizowałam pomoc w kupnie kosmetyków Celia. Koleżanka Hikki poprosiła o zakupy po czym dziwnym trafem nie miała jak zapłacić :/

p.s.2 Zapraszam na drugi blog Hikki, w którym pisze o swoich przygodach w klasie IV, podstawówki! : http://ver-bin-ich.blogspot.com/
bez komentarza

Obsession