Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
4 sie

Szczęście w nieszczęściu

Chyba każdemu zdarzyła się choć raz? Katastrofa! czyli zderzenie na linii podłoga-produkt prasowany, w kamieniu. Przy okazji tych tragedii nie wskrzeszałam w kosmetyk nowego życia pozostawiając go najczęściej w formie sypkiej lub przy mniejszej stracie wyrzucając do kosza. Ale nie tym razem. Rozpacz tym większa że chodzi o mój ukochany kosmetyk, Ziemię Egiptu firmy Bikor. Gdy otworzyłam wieczko myślałam że serce mi pęknie. Z tej rozpaczy nie zaczęłam pić 😀 kupiłam alkohol by ocalić bronzer.

W poście pokażę więc jak wykonać “pierwszą pomoc w nagłych przypadkach”.

rany! no wierzcie, przewijam to zdjęcie w trymiga by nie musieć cierpieć

Wszystko co potrzebujemy to woreczki foliowe zamykane na klips, alkohol (bezbarwny), mieszadło, waciki.

Na początku trzeba produkt rozdrobić, im drobniej tym lepiej. Większość dziewczyn proponuje zrobić to w oryginalnym opakowaniu a ja to zmodyfikowałam i przesypałam całość do woreczka. Zdecydowanie łatwiej i szybciej produkt zamienimy w pył.Kolejny krok to stopniowe przesypywanie do opakowanie, dodawanie alkoholu i mieszanie (u mnie mieszadłem jest papierowy pilniczek). Tą czynność proponuję wykonać na starej gazecie.
Wygładzamy mieszadłem i czyścimy brzegi wacikami nasączonymi alkoholem.


Pozostawiamy do wyschnięcia kilka godzin a najlepiej całą noc.No i ponownie możemy cieszyć się ulubionym kosmetykiem :]

Alkohol wyparował, nie ma żadnych obcych aromatów, produkt ponownie pachnie fiołkami. Znowu mogę cieszyć się swoim ulubieńcem a nawet dwoma bowiem w zeszłym tygodniu Pani Marta z firmy Bikor zrobiła mi niespodziankę (nie wiedząc o katastrofie) i wysłała mi odświeżoną wersję Ziemi Egiptu. Zmieniła się nieco szata graficzna opakowania zewnętrznego jak i wewnętrznego. Produkt ma ten sam kolor, zapach oraz skład (porównałam) i zawiera witaminę A i E, olej jojoba, masło Karite, olej z orzechów arachidowych oraz kwas hialuronowy. Podwójna radość? czemu nie :> dziękuję

Po lewej: starsza wersja, po prawej: odświeżona

Po lewej: starsza wersja, po prawej: odświeżona

Po lewej: starsza wersja, po prawej: odświeżona

Obsession