Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
26 sty

Magnetic Lash

Z początkiem listopada trafił do mnie innowacyjny system do przedłużania rzęs 1-2-1 Magentic Lash, który ma być jest alternatywą dla sztucznych rzęs oraz zabiegów przedłużania w gabinetach kosmetycznych. Z zaciekawieniem przyjęłam tę nowinkę tym bardziej, że z natury moje rzęsy są cienkie, krótkie i niezbyt spektakularne nawet przy podkreśleniu ich drogeryjnym tuszem do rzęs.
Cały zestaw zapakowany w kartonik z ulotką składa się z dwóch metalowych opakowań przy czy jedno z nich (oznaczone numerkiem jeden) jest “typową” maskarą natomiast drugie stanowi o nowatorstwie bowiem jest to tzw. “lash builder” zbudowany z włókien celulozowych. Przyznam szczerze, że ta druga pozycja na myśl przywodzi mi Essence Volumizing Lash Powder (Pogrubiający puder do rzęs) z serii Vampire`s Love (pamiętacie?). Nie wiem co prawda z czego składały się tamte białe nitki natomiast te tutaj czarne to włókna celulozowe, polimer PVP (Poliwinylopirolidon) oraz pigmenty.
Na tusz właściwy składa  się z kolei między innymi kwas hialuronowy oraz witamina E, które nawilżają i odżywiają co zapewnić ma dobrą kondycję rzęsom.
INCI maskara: Aqua, Stearic Acid, Cyclopentasiloxane, Lauroyl Lysine, Synthetic Carnuba Wax, PVP, Triethanolamine, Sodium Hyaluronate, Methylparaben, Iron Oxide CI 77499.
INCI “lash builder”: Cellulose fibre, PVP, Iron Oxide CI 77499.

Zasada jest prosta (choć bardziej złożona niż w przypadku używania zwykłej maskary). W pierwszej kolejności nakładamy za pomocą szczoteczki z włosia maskarę (krok 1), następnie na jeszcze mokre rzęsy nakładamy włókna (krok 2), czekamy około 1 minuty po czym powtarzamy czynność pierwszą a więc aplikujemy tusz (krok 1).
A teraz o efektach. Te trzeba przyznać jak na moje marne rzęsy są spektakularne (we wczorajszym wpisie pokazywałam jak np. zachowują się podczas naniesienia zwykłej maskary od Catrice klik).
Mamy tu więc i pogrubienie no i przede wszystkim niewiarygodne wydłużenie. W okresie stosowania (zamiennie z innymi produktami tego typu) nie odnotowałam utraty a więc wypadania rzęs a jeśli już to w ilości typowej wynikającej z naturalnych procesów. Zapytacie więc dlaczego miałam przerwy, dlaczego tak wspaniałego efektu nie nosiłam codziennie? Raz, że zwyczajnie rano nie chciało mi się poświęcać czasu i bawić w trzy etapowy makijaż oka, dwa – od czasu do czasu zauważałam kruszenie się włókien a więc z czasem osypywanie na policzki. Zasygnalizowałam ten fakt w sklepie, z którego produkt pochodzi klik w odpowiedzi uzyskując następującą treść: proszę przeciągać włókno – maskarę nr.2 – 2-3 razy nie więcej, tusz – czyli nr.1 maskara – końcowy etap utrwalenie szybkim ruchem bez zbędnego” wkręcania” – 2 -3 razy w górę. Tak też uczyniłam co sprawiło, że efekt nie był już tak dramatyczny jak dotychczas a osypywanie ustąpiło. Trzeba przyznać, że dla osoby jak ja o słabych i nieciekawych bądź co bądź rzęsach system ten jest odkryciem pozwalającym cieszyć się efektownym rezultatem.
Cena zestawu to w zależności od miejsca w sieci 140/119/75złotych. W sklepie z którego produkt pochodzi klik aktualnie trwa promocja pozwalająca kupić system za kwotę 75złotych (wyjściowa to 95zł). Pojemność maskary: 12gram. Pojemność włókien “lash builder”: 1gram.
Obsession