Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
1 cze

Angel Muse #hatetolove

W kwietniu tego roku Thierry Mugler wzbogacił znaną chyba wszystkim z Was linię Angel o “futurystyczny smakołyk” Angel Muse. Tak jak oryginalny Angel z 1992 roku stanowił pierwsze perfumy gourmandowe, tak nowa edycja opisywana jest mianem pierwszego gourmandowego zapachu wetiwerowego dla kobiet. Angel Muse nadciąga by odnowić styl gatunku perfum gourmandowych.  Kompozycja ta zawiera słodki akord kremu z orzechów laskowych z dodatkiem eleganckiej, drzewnej wetiwerii balansującej kremową słodycz.

Thierry-Mugler-Angel-Muse5

Nuty: krem z orzechów laskowych, róża, wanilia

W galaktyce Angel ukazuje się niezidentyfikowany eliptyczny obiekt, nowe ciało astralne, które bardzo kojarzy mi się z ósmym pasażerem Nostromo (Wam również?). Awangardowy i piękny, zaskakujący, opływowy i aerodynamiczny. Smukła sylwetka, seksowne kształty, które dezorientują zmysły. Projekt flakonu przypomina “kosmiczny kamień” wykonany z eliptycznego, srebrnego pierścienia, z łagodnie bursztynowym, nagim szkłem w swojej centralnej części, nawiązującym do powierzchni Marsa.

Zapach Angel w 1992 roku otworzył do tej pory nieodkryte morze możliwości dla twórców zapachów. To jak nowa gama na pięciolinii muzyka czy niespotykane wcześniej barwy w malarskiej palecie. Wprowadzając do zapachów nuty znane do tej pory jedynie z cukierni, Angel sprawił, że potencjał przemysłu perfumeryjnego eksplodował. Angel to obfitość rozkoszy i przyjemności. Aby opisać jego smakowite nuty, uzależnieni od zapachu wspomnieliby o pralinkach, wanilii, marmoladzie z czerwonych jagód w towarzystwie waty cukrowej i karmelizowanych jabłek, wszystkich smakach, które pamiętamy z dzieciństwa. Odkąd zapach Angel pojawił się na rynku, stał się ulubieńcem milionów kobiet i inspiracją dla niezliczonych smakowitych i słodkich zapachów, kapiących owocami, ociekających karmelem, lukrecją i mnóstwem innych słodkości… od których nierzadko aż się „lepiły”.

Thierry-Mugler-Angel-Muse4

Angel Muse zrodził się z eksplozji duetu kremu orzechowego i wetiweru. Nigdy wcześniej nie wąchany, polaryzujący zapach, który nie pozostawia nikogo obojętnym: kwintesencja marki Mugler. W ten sposób rodzina zapachów gourmand powiększa się o pierwszy kobiecy zapach “gourmand-wetiwer”- smakowito-drzewny. To perfekcyjna równowaga między smakowitością nowego rodzaju: subtelnym, miękkim, delikatnym, ale niebezpiecznie uzależniającym kremem orzechowym… w nadmiarze. Pociągającym i apetycznym. Po przeciwnej stronie: wetiwerer, uważany za jedną z najszlachetniejszych nut drzewnych w perfumeryjnej palecie. Obie nuty sprawiają, że zapach na skórze jest zmysłowy i wprowadza ją w wyjątkowe wibracje.

Zmierzenie się z wyzwaniem stworzenia zapachu Angel naszych czasów; próba stworzenia zapachowego szoku, uderzenia, jakie spowodował Angel w 1992 roku. Musiałem go zrozumieć i uporać się z nim, nie pozwalając by zbytnio onieśmieliła mnie jego legenda, jego „wielkość”. Poza aspektem twórczym, chodziło również o spotkania, poczucie dzielenia się i absolutnego zrozumienia i połączenia z teamem Muglera. Niesamowita motywacja wokół tego projektu, która poszła jeszcze dalej niż po prostu tworzenie formuły. Jak opisałbym Angel Muse? Promienny, pyszny i elegancki o zachwycającej obfitości... oraz pełni. Kiedy czuję go na kimś, zdaje się być chmurą, które mnie przytłacza, łapie, a potem nie chce wypuścić. To rozkosz, prawdziwie kobiecy i uzależniający zapach.

Quentin Bisch, perfumiarz Givaudan

Georgia May Jagger użyczała swojego wizerunku linii Angel przez ostatni rok. Dziś tajemnica i tradycja przeszła z matki na córkę – z Jerry Hall na Georgię May Jagger. Na nowym projekcie, Georgia May Jagger oddaje się swojemu uzależnieniu. Zanim uchwyci flakon i przyciśnie go do siebie, zastępy galaktycznych elips i “magiczne kręgi” dzięki sile grawitacji kosmicznego kamienia gromadzą się wokół niej, niczym otulający wicher. Ona – metafora oddania się uzależnieniu – tak jakby nie istniała żadna możliwa ucieczka od tej zapachowej nirwany.

 

Thierry-Mugler-Angel-Muse3

Thierry-Mugler-Angel-Muse

Eau de parfum Angel Muse:
flakon z możliwością napełniania 30 ml – 259 zł, 50 ml – 379 zł
wkład 50 ml -319 zł

Obsession