Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
30 cze

Jo Malone London

Wiadomość, która ukazała się z początkiem tego roku ruszyła serca niejednego olfaktorycznego freak’a. Dwa miesiące temu marzenie stało się urzeczywistnione i tak na półkach stacjonarnych perfumerii Douglas w Galerii Krakowskiej i warszawskiej Arkadii oraz w sklepie online zagościły zapachy Jo Malone London ukryte w uroczych flakonikach, produktach pielęgnacyjnych oraz świecach zapachowych. Jo Malone London to brytyjski styl za którym stoją zaskakujące korzenne, balsamiczne i świeże zapachy oraz elegancka sztuka obdarowywania. Minimalistyczna, kremowo – czarna kolorystyka pudełek i wnętrza butików to znak rozpoznawczy marki. Śliczne pudełko przepasane czarną wstążką będzie dla każdego pięknie zapakowanym prezentem. Każda z zapachowych kreacji Jo Malone London jest wyjątkowa w swej prostocie ale może być także łączona i modyfikowana z innymi aromatami poprzez zastosowanie fragrance combining, tak by podkreślić indywidualny stylu osoby, która ją nosi. Stworzone z najwyższej jakości składników zawsze zawierają element zaskoczenia.

Jedną z flagowych linii zapachowych Jo Malone London jest zaprezentowany dziś przeze mnie duet składający się z bazylii i mandarynki. Lime Basil & Mandarin to pierwszy projekt marki, który powstał już pod zwierzchnictwem Estèe Lauder. Ambasadorka zapachu, brytyjska modelka Karen Elson, porównała go do karaibskiego wiatru nasączonego wonią bazylii pieprzowej. Lime Basil & Mandarin marki Jo Malone London to cytrusowo – aromatyczne perfumy zarówno dla kobiet i mężczyzn. Nutami głowy są lima, mandarynka i bergamotka; nutami serca są bazylia, bez, irys i tymianek; nutami bazy są paczula i wetyweria. Dla mnie te perfumy są odzwierciedleniem zielonego ogrodu, w którym poruszam się pomiędzy grządkami rozłożystych ziół, upalnego lata spędzonego na tarasie, powolnego czasu spędzonego na spijaniu zimnej lemoniady. Wyraźnie wyeksponowana jest tu bazylia i tymianek i te nuty docierają do mojego nosa zdecydowanie najczęściej. Od czasu do czasu tę zieloną harmonię przełamuje cytrusowe tło potęgujące jeszcze bardziej świeżość tej kompozycji. Dla mnie to bardzo orzeźwiające perfumy, idealne na letnie upały.

Lime Basil & Mandarin to zapach niezwykle trwały. Odrobina naniesiona na skórę po kąpieli sprawia że zapach zachowuje się na niej ponad osiem godzin co uważam za wynik niezwykły i zachęcający do dalszej eksploracji kompozycji spod znaku Jo Malone London. Jestem mocno zainteresowana hiszpańskim grejpfrutem, mieszanką wilgotnego drzewa cedrowego i jałowca, miodowo-złotej mgiełki Mimosa & Cardamom oraz mineralnej bryzy ukrytej w Wood Sage & Sea Salt.

   

Obsession