Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
26 lut

Calvin Klein Obsessed Intense

W 1993 roku Obsession Calvin Klein zyskało status kultowego zapachu, kiedy to Kate Moss została jego twarzą. Fotografował ją jej chłopak – sławny fotograf Mario Sorrenti. Zdjęcia, które wówczas zrobił, ilustrowały obsesję oraz miłość, jaka wybuchła między nim-fotografem a jego muzą. W 2017 roku nowa fala nigdy wcześniej nie widzianych zdjęć Kate Moss i wprowadzany dziś zapach Obsessed Intense Calvin Klein jeszcze bardziej rozwijają tę historię, tym razem dodając dramaturgii ciepłu i bogactwu rozkwitającego pierwszego uczucia. W międzyczasie sama zakochałam się w tym zapachu, dlatego z nieskrywaną radością witam nowe jego odsłony (w końcu nazwa bloga do czegoś zobowiązuje).

Nowy Obsessed Intense Calvin Klein jest zmysłowy i, jak można się spodziewać po stronie wizualnej, intensywny. Obsessed Intense Calvin Klein jeszcze bardziej zgłębia historię minionej miłości i dawnego romansu. Nieskrępowane tradycyjną męską i damską strukturą, oba zapachy nie przestrzegają reguł. Cechy przypisywane płciom kulturowym są obalane i nawarstwiane: w zapachu damskim wykorzystano tradycyjne zapachy męskie fougère — zwłaszcza białą lawendę, a męska kompozycja zniewala ciemną wanilią. W Obsessed Intense Calvin Klein wspomnienia owego zauroczenia ujawniane są przez dodanie ambrowego ciepła i większą koncentrację olejków, aby wywołać niemal dotykalne uczucie zmysłowości, które przywodzi na myśl zapach drugiej osoby na skórze.

Obsessed Intense Calvin Klein dla niej to mieszanka orientalnej lawendy wzmocnionej płynną ambrą. Główne nuty to cytrus, elemi, mandarynka, fiołek, lawenda, szałwia. Męska wersja składa się z esencji waniliowej wzmocnionej czarną ambrą. Króluje grejpfrut oroblanco, rabarbar, pieprz syczuański, liście cedrowe, casherman, cypriol i czarna ambra.

O ile flakon Obsessed Calvin Klein był czysty i przejrzysty jak woda – klik, Obsessed Intense Calvin Klein jest zupełnie inny. Oba flakony, zarówno damski jak i męski, są minimalistyczne i czarne. Ilustrując intensywność zapachów, przypominają jednocześnie zmysłowość oryginalnego Obsessed Calvin Klein. Reklama prasowa Obsessed Intense Calvin Klein ukazuje kolekcję nigdy wcześniej nie prezentowanych czarno-białych polaroidowych zdjęć. Są to fotografie Kate wykonane przez Mario w 1993 roku w ramach sesji z okazji lansowania Obsessed. Zdjęcia – rzucane na stół jedno po drugim – rozsypane są wokół nowych flakonów jak lawina wspomnień. W filmie reklamowym Kate Mario opowiadają o intymności i nieformalnym charakterze ich wcześniejszych fotografii wykonanych na potrzeby Obsessed Calvin Klein.

Obsession