Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
18 cze

Charlotte Tilbury Luxury Palette

Podczas planowania wyjazdu do Nowego Jorku, wiedziałam że mimo posiadania jedynie niewielkiego bagażu carry on, zawitam do sklepu Bloomingdale’s i zobaczę jak się ma sprawa z kosmetykami Charlotte Tilbury, na które od dawna miałam ochotę. Oczywiście zważywszy na fakt posiadania wszystkiego w ogromnych ilościach, wybór do łatwych nie należał. Ostatecznie uznałam, że postawię na cienie do powiek, w bezpiecznych i cieplnych kolorach, bo tych nigdy za wiele. Pojechałam więc po paletę The Dolce Vita oraz The Golden Goddess. Gdy tylko przekroczyłam progi sklepu Bloomingdale’s na Trzeciej Alei, przepadłam.


/wybór do łatwych nie należał/


/światło dzienne/

Właściwie nie potrzebowałam wiele do czasu do zastanowienia się by wiedzieć, że to co pierwotnie wybrałam online jest strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o jakość i kolorystykę. Poczwórne cienie do powiek Charlotte Tilbury Luxury Palette to zgrabne pudełeczka z tworzywa sztucznego. Co prawda wolałabym by wieczko wierzchnie było np. metalowe bo wtedy wyglądałoby to wizualnie o niebo lepiej niż kruchy plastik (choć zaletą tworzywa jest niewątpliwie lekkość i możliwość zabrania do podręcznego bagażu). Ponadto cena z tax’em wcale do małych nie należała więc przydałoby się popracować nad tym aspektem tym bardziej, że Charlotte Tilbury ma takie metalowe opakowania w swojej ofercie. Ok, ale abstrahując od tego jest idealnie. Kolory są piękne, miękkie (ale nie obsypują się) i ładnie się blendują. W neutralnych paletach które sobie wybrałam, królują ciepłe beże i brązy o wykończeniu satynowym i glitterowym (moje ulubione do noszenia solo ponieważ nie są transparentne!).

Charlotte Tilbury Luxury Palette

The Golden Goddess

The Golden Goddess zawiera w kasetce (jak wszystkie poczwórne palety makijażystki) cztery cienie, które odpowiednią są kolorem bazowym, do wzmocnienia makijażu oka oraz uzyskaniu efektu  smokey eyes (nazwy prime, enhance, smoke i pop). Kolor nazwany Prime (górny lewy w poczwórnych paletach Luxury Palette) jest w tej palecie szampańskim złotem o satynowym i błyszczącym wykończeniu, Enhance (górny prawy w poczwórnych paletach Luxury Palette) to ciepły taupe z shimmerem, Smoke (dolny prawy w poczwórnych paletach Luxury Palette) to miedziany z shimmerem natomiast kolor Pop (dolny lewy w poczwórnych paletach Luxury Palette) stanowi antyczny brąz ze złotym glitterem. Piękna kolorystycznie paleta do wykonania dziennego makijażu oka.

 

Charlotte Tilbury Luxury Palette

The Dolce Vita

The Dolce Vita wiedziałam od początku że będzie moja. Kolorystycznie to mój ideał. Zawiera wewnątrz  brzoskwiniowe złotko z shimmerem, czekoladową, naprawdę głęboką satynę w górnym rogu oraz jaśniejszą, satynową czekoladę i metaliczną miedź na dole. Mimo, że obie palety są kolorystycznie bardzo do siebie zbliżone, nie żałuję że się na nie zdecydowałam. Są piękne pod każdym względem i na pewno będę często używać zarówno do dziennych jak i wieczorowych makijaży. Każdy z cieni z łatwością nabiera się na pędzel, ma wspaniałą pigmentację która nie blednie podczas nanoszenia kolejnych warstw oraz podczas noszenia. Wszystkie odcienie są odpowiednio nasycone, łatwo je rozetrzeć, wycieniować i płynnie połączyć.

Obsession