Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
10 wrz

Le Couvent des Minimes

Le Couvent des Minimes, czyli Zakon Minimitów, został założony w 1614 roku na południu Francji, w regionie Haute-Provence. Zanim stał się ważnym obiektem historycznym mieszkał w nim nadworny botanik Ludwika XIV – Louis Feuillée. Podczas podróży po świecie Feuillée odkrywał niezwykłe gatunki roślin, które dziś stały się inspiracją dla stworzenia unikalnej, luksusowej, a przy tym cenowo dostępnej kolekcji w 100% wegańskich perfum opartych na szlachetnych, rzadkich i naturalnych składnikach. Tworząc kolekcję zapachową Le Couvent kierowano się filozofią „slow life”, dlatego poddano produkty powolnemu procesowi dojrzewania, bez użycia substancji chemicznych. Twórcom marki bliska jest wizja przyszłości, która odbiega od „mainstreamowych” norm. Oferując śmiałe, unikalne i dostępne cenowo produkty, marka Le Couvent ustala nową definicję luksusu. Już od kilku lat niszowi producenci perfum proponują spersonalizowaną ofertę i wysokiej jakości linie zapachowe. Ich propozycje ograniczają się jednak do elitarnego konsumenta i pojawiają się w uprzywilejowanych miejscach, dostępnych jedynie niewielu. Le Couvent proponuje alternatywę dla standardowych perfum – niszowe zapachy dla każdego, w przystępnej cenie i w bardziej dostępnym kanale dystrybucji. 

Le Couvent  to pełna kolekcja produktów opartych o unikalne zapachy.  NIniezwykłe perfumy przywołują atmosferę legendarnych portów, do których zawitał Louis Feuillée, botaniczne wody kolońskie o intensywnych zapachach opowiadają historię ogrodów w położonym na południu Francji klasztorze Le Couvent des Minimes a linia zapachów do wnętrz odwołuje się do wyjątkowych wystrojów komnat na dworze królewskim w Wersalu. Linię botanicznych wód kolońskich Le Couvent wyróżnia do 98% składników pochodzenia naturalnego, 10% stężenie oraz obecność produktów uzupełniających, jak kremy do rąk, mydła, balsamy do ciała. Natomiast Perfumy Le Couvent des Minimes wyróżnia – kompozycje zawierające do 86% składników pochodzenia naturalnego, 18% stężenie, destylowane zgodnie z tradycją francuskiej Haute Parfumerie.

Le Couvent czerpie inspirację z portretów baśniowej fauny, aby opowiedzieć olfaktoryczne historie, które oddają ruch i naturę zwierząt. Pod kierownictwem Jean-Claude’a Elleny, jednego z największych mistrzów perfumeryjnych na świecie, powstało pięć zapachów Eaux de Parfum Singulières ilustrujących charyzmatyczne postaci zwierząt. Naturalne surowce wybrane ze względu na intensywność i swoistą sygnaturę zostały umiejętnie ze sobą połączone, aby nadać zapachom czystość – z jednej strony delikatną, ale i intensywną – oraz oddać zachwycający obraz zwierzęcych osobowości. Formuły wykreowane przez Jean-Claude’a Ellenę są krótkie, elastyczne i czyste. Sam Mistrz powtarza, aby zapachy tworzyć na bazie rzadkich, szlachetnych surowców, do których następnie dodawane są pozostałe składniki. W oparciu o te zasady i swoją unikalną wizję, Jean-Claude Ellena pilnie strzeże czystości olfaktorycznej kreacji.

HATTAÏ INSTYNKT WILCZYCY

Mój absolutny faworyt. Bezkresny, zagadkowy las rozpościera się aż po horyzont. Hipnotyzujący, pełen żaru krajobraz otacza szczelnie niczym płaszcz. Ciszę przerywają majestatyczne kroki Wilczycy depczącej leśne runo, pokryte kobiercem czerwonych liści. Wrażenie pełna światłocienia, w którym każdy surowiec ujawnia swoją siłę: kawałek ambrowego drewna, szczypta czarnego kakao, gorąca słodycz czerwonych jagód.

AQUA NYMPHAE

Mój drugi wybór. Świeży i lekki   Aqua Nymphea – to moment zadumy w Ogrodzie Wodnych Trzcin, gdzie czas się zatrzymał, niczym podczas snu w cieniu majestatycznych drzew. Gdy wiatr delikatnie zawieje, świeży zapach wodnych trzcin łączy się z drzewnymi nutami papirusa: nuta głowy: esencja z argentyńskiej cytryny, nuta serca: wyciąg z wodnych trzcin, nuta podstawowa: papirus, czarny pieprz.

Obsession