Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
11 cze

Narciso Rodriguez for her forever

W tym roku kompozycja zapachowa for her obchodzi swoje dwudziestolecie. Wyjątkowa, ponadczasowa woda toaletowa, której dwie dekady później wciąż przybywa zwolenników. For her stało się ikoną, współczesnym spojrzeniem na klasykę dzięki swojej niepowtarzalnej i niespotykanej dotąd budowy olfaktorycznej. Zapoczątkowany przez Narciso Rodriguez’a hołd oddawany elegancji i wdziękowi, które zauważa w każdej kobiecie przerodził się w opowieść o wiecznej kobiecości, która trwa, ewoluuje i wciąż zachwyca na nowo. Ta wyjątkowa kreacja przypomina nam, że już 20 lat temu świat perfumiarstwa został zmieniony na zawsze.

For her, to fasetka stworzona z pasji i wizji projektanta o nieprzemijającej elegancji i czystości kobiecego piękna. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektantów XXI w., Narciso Rodriguez słynie ze swojego surowego, architektonicznego ale kobiecego stylu. Jego projekty są wynikiem nieprzerwanej, ogromnej inspiracji kobietami – ich pięknem, siłą i wdziękiem. Naturalnym następstwem dla ubierania kobiet w swoje projekty stało się zwieńczenie modowych wizji wyjątkowym zapachem.

Tworzenie zapachów było moim marzeniem, byłem bardzo przejęty i podekscytowany mogąc wprowadzić je w życie. Zarówno ubiór jak i zapach odgrywają ogromną rolę w postrzeganiu kobiety. Logicznym stał się fakt, że obie wizje powinny rodzić się przy tym samym procesie. Chciałem stworzyć zapach uzależniający, zmysłowy i nieskończenie piękny.”- Narciso Rodriguez

Projektant był obecny przy tworzeniu zapachu for her, tak samo jak dba o każdy szczegół swojej kolekcji w domu mody. Od samego serca zapachu po lakier na flakonie i kształt zwieńczającego go korka. Każdy detal jest opatrzony precyzją i największą troską projektanta.

Nie szukałem perfumiarza, który stworzy zapach, na którym złożę wyłącznie swój podpis. For her jest odzwierciedleniem mnie, mojej pracy zupełnie jak każda suknia, w którą ubieram modelkę lub para butów przeze mnie dopasowana.” – Narciso Rodriguez

Cała historia for her zaczęła się od piżma. Kilka lat wcześniej projektant otrzymał fiolkę rzadkiego Egipskiego piżmowego olejku, który przeistoczył się w olfaktoryczny podpis samego Narciso Rodrigueza. Od tego momentu był noszony i traktowany przez niego jak talizman. Projektant był zafascynowany wyjątkowością i wyrazistością piżma oraz mocą z jaką zapadają w pamięć noszący ten zapach. To niesłychanie potężne i intymne połączenie z piżmem przesądziło o umiejscowieniu go w samym sercu każdego zapachu, który miałby stworzyć projektant.

Nie mógłbym wyobrazić sobie kompozycji zapachowej bez piżma. Jest niczym szal dla wyjątkowej osobowości o uzależniającej mocy. Czyste piżmo jest niesamowicie przyciągające, ma naturalną właściwość przeistaczania się i dopasowywania do każdej noszącej go kobiety. Jest w tym coś magicznego.” – Narciso Rodriguez

Po tym jak Narciso Rodriguez zapoznał perfumiarzy Christine Nagel i Francis’a Kurkdijan’a ze swoim wyjątkowym olejkiem, przystąpili oni do tworzenia nieznanej dotąd olfaktorycznej kompozycji, która miała zrewolucjonizować świat perfumiarstwa.

Dla dwóch niesamowitych twórców zapachowych praca nad kreacją nowego zapachu była niecodziennym ścieraniem się intrygujących pomysłów i burzą kreatywności. Pod przewodnictwem Narciso Rodrigueza na świat przyszła kompozycja, która stała się niebywałym perfumiarskim osiągnięciem.

Proces zapoczątkowany został od najbardziej uzależniającego i subtelnego akordu nowoczesnego białego piżma, które hołduje największej inspiracji Narciso Rodrigueza i stało się ikonicznym podpisem zapachu for her. Sukcesem okazało się połączenie prostoty i odwagi dla świetlistego, kwiatowego zapachu z rzadkim piżmem w sercu.

Piżmo niezaprzeczalnie stało się rozpoznawalnym akordem, prawdziwą magią for her umiejscowionym w centrum wyjątkowych, okalających go nut. Perfumiarze stworzyli kompozycję z piżmowym sercem ubraną w bukiet kwiatów pomarańczy, osmantusa oraz uwodzicielskie akordy ambry które przenikają w idealną syntezę. Wpółczesna, transparentna wizja szyprowej kompozycji – zapach który został stworzony aby stać się ikoną.

for her rozpoczyna nowy rozdział wpisany w historię perfumiarstwa przedstawiając zupełnie nowy, nowoczesny szypr, szyprowo-piżmowy akord współczesnych zapachów. Prawdziwe dzieło sztuki, które wpisało się w preferencje kobiet, znajdującym w nim elegancję i swoją własną, wyjątkową olfaktoryczną sygnaturę zapachową.

Tak jak wyjątkowy, piżmowy olejek Narciso Rodriguez’a stał się początkiem unikatowych zapachów for her, tak flakony i ich kształty odzwierciedlają zamiłowania i inspiracje samego projektanta.

Flakony for her miały być tworem bardzo precyzyjnym, przywołującym konkretną wizję wielowymiarowej przejrzystości, zainspirowane Chińską tabakierą. Kolekcjonuję tabakierki od pierwszej wizyty w Azji, od 23 roku życia.” – Narciso Rodriguez

 

Ta mała tabakierka otulona czarną farbą dała początek wizji flakonów, które zwieńczą kolekcję zapachów projektanta. Czyste i surowe szkło dla for her jest dziełem sztuki. Czarny, prostokątny flakon niejako zatopiony w drugim. Projektant po raz kolejny przełamał konwenanse łącząc, dotychczas kojarzoną z męskimi zapachami intensywną czerń z transparentnym, dobrze znanym z damskich kompozycji zapachowych materiałem. Artysta dał również wyraz swojemu perfekcjonizmowi i bezkompromisowości naginając powszechnie znane możliwości technologiczne. Postanowił bowiem dla swoich zapachów, stworzyć flakon lakierowany od środka. Pierwszy na świecie barwiony na czarno od wewnątrz flakon stał się ikoną nierozerwalną z projektantem, wizją perfekcjonizmu Narciso Rodrigueza.

Odkąd 20 lat temu powstała pierwsza kompozycja zapachu for her, Narciso Rodriguez miał na celu ukazanie ogromnych pokładów wewnętrznego piękna, wewnętrznego “ja” każdej z kobiet. Teraz, świętując 20 lecie for her, Narciso Rodriguez parfums, dom mody odsłania nowy zapach kontynuujący linię – for her forever.

Hołd dla ikonicznej linii for her przybiera na sile za pomocą for her forever – świetlistej interpretacji niezrównanemu dotąd olfaktorycznemu podpisowi.

Oda do for her – bezkresnej kobiecości, for her forever rozjaśnia w najpiękniejszy sposób ikoniczny akord piżmowego serca od Narciso Rodrigueza reinterpretując tym samym kwiatowo-szyprową kompozycję for her.

Sonia Constant, słynna perfumiarka stojąca za wieloma zapachami linii for her ujęła rozważania oddające hołd for her edt wnosząc nowe światło, świetlistość w dotychczasowe kompozycje zapachowe.

Egzotyczne frangipani i gardenia w akompaniamencie tuberozy i jaśminu tworzą upojny bukiet świetlistych kwiatów. W tle wyłania się rozpieszczający, kremowy akord płatków osmantusa. Zupełnie jak woda toaletowa for her, znane ciepło, głębokich, otulających nut paczuli wyraźnie kończy zapach wraz z jego uzależniającą, znaną już nam bazą. Tworzy wysublimowany zapach, który zarówno przywołuje jak i odkrywa na nowo ponadczasowy oryginał.

 

Po raz pierwszy flakon for her forever stworzony został z połączenia ikonicznej palety subtelnego różu przenikającego w tajemniczą i nasyconą czerń. Charakterystyczna, architektoniczna sylwetka flakonu ubrana w gradację intensywnej czerni przenoszącej się w transparentną delikatną poświatę różu u spodu ubiera najnowszy zapach. Zamknięta w różowym pudełku przepasanym opaską z najnowszą nazwą zapachu kompozycja oddaje nieprzerwany hołd ponadczasowości linii for her.

Dwudziestolecie linii for her, nie tylko celebruje dwie dekady tworzenia kompozycji zapachowych przez projektanta, to również początek nowego rozdziału domu mody zapachów Narciso Rodrigueza. Stworzony w 2003 r., zapach for her ukazuje nieścieralną i nieprzerwaną kreację możliwą do rozwoju i wiecznej reinterpretacji, która przypomina o filozofii i wizji, którą był zainspirowany projektant od pierwszej kompozycji. Wieczny hołd for her jest świadectwem dla wyjątkowej mocy i zapowiada odważnie nową, nadchodzącą przyszłość.

Obsession