Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
27 wrz

Magic Foot Peel

Za mną 7- dniowa (według producenta!) kuracja złuszczająco – regenerująca na stopy Magic Foot Peel. Większość z Was zapewne o niej słyszała. We wszystkim tym chodzi o to by za pomocą aktywnego kompleksu na bazie kwasów owocowych złuszczać nadmiernie zrogowaciały naskórek oraz wygładzić sobie ekspresowo skórę stóp. Idea mi się podoba dlatego postanowiłam spróbować, tym bardziej że nagminnie walczę z skórą stóp twardą jak kamień a więc nieprzyjemną w dotyku.
Całość przychodzi do nas zapakowana w aluminiową kieszeń, która wewnątrz zawiera parę “skarpetek” z tworzywa sztucznego. Ich rozcięcie powoduje uwolnienie mocnego zapachu (dla mnie to aromat kwasu salicylowego) i możliwość “zapakowania” w nie stóp. Całość na finiszu zakleja się mocno trzymającymi tasiemkami. Wszystkie te przygotowania kończymy zakładając zwykłe skarpetki i czekamy około 90 – 120 minut. Po upływie dwóch godzin zdejmujemy nasze foliowe nakładki a pozostałości produktu usuwamy strumieniem ciepłej wody. Po tym wszystkim pozostaje nam czekać na cud…

Według producenta: przez pierwsze trzy dni po zabiegu skóra jest przesuszona i szorstka (nie należy wspomagać dodatkowo złuszczania, nie stosować tarek, pumeksów itp.); od 3 do 7 dnia po aplikacji dochodzi do widocznego złuszczenia pogrubionej i zrogowaciałej skóry.
A jak było w rzeczywistości? Przez pierwsze trzy dni zauważyłam jedynie mocne spierzchnięcie i wysuszenie skóry stóp, łuszczenie rozpoczęło się niewinne i właściwie bez większych niespodzianek.  Przez kolejne dni ten stan się tylko pogłębiał ale efektywnego złuszczania nie odnotowałam (a mijał sądny, siódmy dzień). Dopiero około dziewiątej doby po zastosowaniu skóra wyraźnie zaczęła się łuszczyć i tak poszła lawina… Każdego kolejnego dnia odpadły małe kawałki złuszczonego naskórka, na tyle upierdliwe i w tak znacznej ilości że konieczne było noszenie skarpetek non stop tak by nie rozsiewać skórek po mieszkaniu brrrr Naprawdę wierzcie mi, że z każdym kolejnym dniem miałam dość a końca nie było widać. Dopiero  trzynastego dnia ten mały dramat się skończył a moim oczom ukazały się stopy piękne i miękkie 🙂
Po tych doświadczeniach w długości trwania całego procesu złuszczenia i przygodach jakich doświadczyłam w trakcie wiem, że nie podjęłabym się tego zabiegu w środku lata, gdzie jest to dla mnie czas noszenia mocno odkrytego obuwia. Fundujemy sobie bowiem taką z tym wszystkim “zabawę”, że w okresie tym obowiązują buty tylko i wyłączenie pełne. Myślę, że jeśli miałabym zdecydować się na ponowny tego typu zabieg, a nie przeczę że efekt bardzo mi się podoba, to jedynie po zimie,  tak by przywitać ciepłe miesiące z wypielęgnowanymi i gładkimi stopami.
Cały ten proces wygląda dość drastycznie więc by oszczędzić Wam widoków wstrząsających wszystko ukryłam zgrabnie pod linkami: TUTAJ 
A z milszych widoków, efekt ostateczny w powiększeniu: TUTAJ

Składniki płynnego produktu zawartego w skarpetkach, który odpowiedzialny jest za złuszczanie: Water, Collagen, Sodium Hyaluronate , Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propylene Glycol, Glycolic Acid, Lactic Acid, Isopropanol, Glycerin, 1.3 Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Cucumber Extract, Sodium Lactate, Salicylic Acid, Xanthan Gum, Polysorbate-20, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Malic Acid, Urea, Citrus medica Limonum Fruit Extract, Trehalose, Hederahelix Extract, Phenoxyethanol, Rosemary Extract, Poly quaternium-10.

Ostrzeżenie: Nie stosować u pacjentów: z niedoborem G6PG (niedokrwistość), w ciąży, zespołem Rey’a, uczulonych na salicylany, chorych na cukrzycę. Należy unikać długotrwałego stosowania na duże powierzchnie lub na uszkodzoną skórę. 

Cena: 

Magic Foot Peel – 7-dniowa kuracja na stopy – 99zł
Magic Foot Peel – Zestaw 5 zabiegów – 250zł
Drogo, nie ukrywam. Efekty są świetne, to prawda! choć cały proces ciut upierdliwy. Pytanie tylko jak długo rezultaty w postaci gładkich stóp się utrzymają? Podobno wymiana starych komórek na nowe, zdrowego i młodego naskórka, trwa 28 dni. Do okazu zdrowia nie należę, pierwszej młodości też nie jestem ale zobaczymy 😉 Dodam tu za jakiś czas kilka zdań jak długi czas te piękne stopy nosiły mnie przez świat.

edit z dn. 26.10.2013r. Tak jak przypuszczałam efekt gładziutkich stóp utrzymał się  3.5tygodnia czyli wynik niestety mało satysfakcjonujący, a juz na pewno przy tej cenie 😉

Obsession