Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
10 sie

Pędzle MAC Cosmetics

Moja niewielka kolekcja pędzli kilka dni temu powiększyła się o nowości, tym razem z logo MAC. To pierwsze moje spotkanie z akcesoriami tej firmy. Dziś zaprezentuję Wam to co się u mnie pojawiło oraz moje pierwsze, bardzo niezobowiązujące, luźne spostrzeżenia na ich temat wraz podaniem podstawowych parametrów pędzli z numerem: 129, 190 (strefa twarz), 209 (strefa oczy) i 318 (strefa usta). Zapraszam.

Na pierwszy ogień idzie pędzel z numerkiem porządkowym 129 do nakładania bronzera lub różu, który z całego przedstawionego dziś “zestawu” jest/będzie eksploatowany przeze mnie najczęściej bowiem nie wyobrażam sobie codziennego makijażu bez podkreślania policzków i modelowania twarzy. Zaraz więc po tym jak pędzel trafił do mnie rozpoczęłam używanie i powiem Wam, że być może nie mam dużego porównania z pędzlami innych firm (posiadam pędzel do różu Sephora, Hakuro i Ecotools), ale jest to bezsprzecznie najlepsze tego typu narządzie z którym miałam dotychczas do czynienia. Aplikacja produktów z jego pomocą jest bajeczna a uzyskany na kościach policzkowych efekt świetny. Co prawda nakładałam z jego pomocą jedynie produkty MAC ale myślę, że z innymi markami będzie równie kompatybilny.
Z danych technicznych 129tki: długość pędzla wynosi 19.5cm, włókna są miękkie, naturalne i uformowane w pełny, okrągły kształt. Cena wynosi 170zł.
Języczkowy pędzel to u mnie zupełna nowość. Dotychczas wszelkie płynne formuły nakładałam za pomocą pędzla MAC Oval 6, który bliżej pokazywałam Wam TUTAJ lub po prostu za pomocą opuszków palców, co wedle mnie stanowi metodę najszybszą. Tym razem wypróbuję syntetycznego, mocno zbitego włosia uformowanego w języczek. Włosie to jest sztywne a zarazem bardzo miękkie. Jestem strasznie ciekawa jak pędzel oznaczony numerkiem porządkowym 190 spisze się u mnie. Może ktoś z Was ma z nim doświadczenia? Chętnie poczytam 🙂 Według zapisów widniejących na stronie firmy KLIK uzyskamy z jego pomocą efekt gładkiej, jednolitej skóry. Czy tak się stanie? Na pewno Was o tym powiadomię poprzez edycję niniejszego postu 🙂
Długość całkowita pędzla z nr 190 wynosi 19cm, służy on do nakładania, rozprowadzania i rozcierania podkładu we wszystkich strefach twarzy a koszt jego wynosi 165zł.
Pędzel, którego ewidentnie mi zawsze brakowało to pędzelek do ust, który tutaj mam w formie idealnej do torebki (to numer 318). Występuje w formie krótkiego, metalowego ołówka, który po rozsunięciu końcówek, wydłuża się o kilka centymetrów i o pędzelek posiadający sztywne a zarazem niezwykle miękkie włosie, lekko zaokrąglone na końcu. Po wysunięciu pędzel jest stabilny i dobrze trzyma się w dłoni. Z jego pomocą można perfekcyjnie aplikować pomadki, zwłaszcza te o intensywnych kolorach.
Pędzel przeznaczony jest jednak do nakładania wszelkich formuł i odcieni na usta; jego koszt wynosi 100zł; ma sztywne, miękkie i syntetyczne włosie; długość od 9 do 12cm.
I ostatnia z pędzlowych nowości MAC to numer 209 przeznaczony do eyelinera. Według producenta pędzel 209 z ekstra cienkimi, syntetycznymi włóknami umożliwia precyzyjną, sztywną, jednolitą aplikację produktu i tworzenie linii na powiekach. Zalecany jest do aplikacji kremowych lub płynnych produktów. Sama jednak zamierza wykorzystać go aplikacji cieni (zarówno prasowanych jak i w kremie) celem uzyskania grubszych kresek, które następnie poddam roztarciu (mniejszemu lub większemu). Nie uznaję bowiem na moich powiekach, których budowa jest taka a nie inna, precyzyjnych, równiutkich kresek.
Pędzel ten jest cienki, długości całkowitej 15cm, włosie jest miękkie, zakończone lekko spiczaście, syntetyczne. Kwota jaka należy wydać na pędzel to 85zł.

Raz jeszcze wspomnę, że powyższa treść jest czysto informacyjna. Po upływie kilku/kilkunastu tygodni w czasie, których zamierzam mocno pracować z pomocą wskazanych pędzli, zedytuję niniejszą notkę o  tekst dotyczący użytkowania, tj. aplikacji wszelkich zalecanych produktów, mycia, suszenia i tego jak włosie zachowuje się po wszystkich tych czynnościach 🙂
Chętnie poczytam w komentarzach o tym czy znacie akcesoria firmy MAC? i o Waszych ulubionych pędzlach? macie jakieś swoje wiodące marki, którym jesteście wierni?
Obsession