Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
13 lut

Colorstay Normal / Dry Skin marki Revlon

Dziś na warsztat biorę podkład Colorstay Normal / Dry Skin marki Revlon. Zakupiłam go dlatego, że zewsząd napływały infomacie o rzekomym podobieństwie do podkładu Estee Lauder Double Wear, który jest jak wiadomo 😉 moim najukochańszym od lat. Mija 1.5 miesiąca a moje opakowanie Colorstay Normal / Dry Skin marki Revlon pojemności 30ml jest puste. Wynik zaskakujący. Nie wiem skąd tak błyskawiczne uszczuplenie się ilości zapakowanych do szklanej butelki. Może wynika to z faktu  nakładania produktu za pomocą pędzla typu flat top? a może winić należy konstrukcję butelki, która nie posiada aplikatora w postaci pompki? Niby można by uznać winę po stronie wskazanych elementów ale dziwne to tym bardziej, że dokładnie tak samo obchodzę się z Estee Lauder Double Wear, który również wylewa się z dużego otworu, a który wystarcza mi na kilka grubszych miesięcy. Należy mieć na uwadze jednak to, że ELDW jest innej struktury i według mnie nie ma w tych produktach większych podobieństw. Przede wszystkim nie ma tu aż tak znacznej trwałości ale i tak Colorstay Normal / Dry Skin marki Revlon miło mnie zaskoczył niemniej bez większych fajerwerków, no sama nie wiem czy kupię go ponownie (jakieś ambiwalentne uczucia mną targają).


Z szerokiej gamy kolorystycznej (co jest niewątpliwym plusem) wybrałam odcień 220 Natural Beige i moje 1,5 miesięczne doświadczenia wskazują, że był to wybór zdecydowanie trafiony. Zawsze uciekam od zdecydowanie żółtych tonacji na rzecz tych z domieszką różu i tutaj to wszystko odnajduję. Dodatkowo kolor okazał się być idealny dla mojej obecnie dość bladej skóry i nie utleniał się w ciągu kolejnych godzin noszenia. Podkład dostaje plus także za obecność filtra UV (SPF20).
Z krycia jestem jak najbardziej zadowolona (konsystencja jest treściwa ale lejąca), ładnie ujednolica kolor skóry i maskuje wszystkie drobne przebarwienia. Jedyne co mi przeszkadza to fakt, że mamy tu zdecydowanie mokre wykończenie, które koniecznie muszę przypudrować (choćby lekko). W gwoli wyjaśnienia ELDW ma mat absolutny, który nie każdemu odpowiada. Sama ostatnio odchodzę od tego typu działań tak by buzia nie była “płaska”, dodatkowo zimą mam tendencję do znacznej suchości skóry dlatego zdecydowałam się zmienić puder na inny tak by nie potęgować tego efektu. 

Colorstay Normal / Dry Skin marki Revlon przypudrowany ma jednak tendencję by świecić się na czole po upływie kilku godzin, jest nagle mokry i mam wrażenie, że przez to może się wycierać a także brudzić delikatnie ubrania. Z czasem zauważyłam też, że trochę podkreśla gdzieniegdzie suche skórki. Ogólnie efekt na buzi jest przyjemny ale jednak jest jakieś małe ale. Dodatkowo ta niska wydajność. Owszem, podkład kupiłam po okazyjnej cenie 39zł, ale często regularnie oscyluje w okolicach 50-70zł. ELDW potrafi kosztować 170-180zł ale sprawdza się na mojej buzi idealnie (przynajmniej w okresie wiosenno-letnim) i wydajność ma niewiarygodną.

Znacie Colorstay Normal / Dry Skin marki Revlon? Podobno wersja do skóry tłustej/mieszanej jest kompletnie inna? Prawda to?

Obsession