Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
30 maj

#wPięknejSprawie

Temat ekologii, z racji wykonywania zawodu, jest mi bardzo bliski więc gdy tylko usłyszałam o najnowszej akcji marki Yves Rocher dotyczącej sadzenia drzew z przyjemnością do niej dołączyłam. Jest to niezwykle proste i każda z nas małym gestem może wpłynąć na poprawę naszego klimatu. Kup szminkę, błyszczyk Yves Rocher lub zmień zdjęcie profilowe na fb (w prostym kreatorze avatarów) dzięki czemu weźmiesz udział we wspaniałym, globalnym projekcie

 

Marka prowadzi globalny projekt sadzenia drzew „Plantons pour la Planete” czyli: „Sadzimy dla dobra planety”. To właśnie częścią programu prowadzonego pod nazwą „Sadzimy dla dobra planety” jest tegoroczna inicjatywa #wPięknejSprawie!

W Polsce Fundacja Yves Rocher od 2010 r. współpracuje z fundacją Aeris Futuro. Wspólnie zasadzonych zostało już 350 tys. drzew. Wybór lokalizacji jest zawsze bardzo przemyślany, skupiony się na terenach przemysłowych takich jak Śląsk, czy okolice Częstochowy, gdzie równowaga ekologiczna jest szczególnie zagrożona.


Tegoroczna akcja prowadzona jest pod hasłem #wPięknejSprawie, ponieważ marka chce szczególnie podkreślić, że  celem jest obrona piękna naszej planety. W ramach polskiej odsłony akcji przygotowane zostały różnorodne sposoby wzięcia udziału w akcji, by umożliwić jak największej ilości osób przyczynienie się do zwiększenia ilości posadzonych drzew.
Sercem akcji jest strona www.wPieknejSprawie.pl, na której przygotowano specjalny kreator avatarów. Każdy opublikowany avatar przyczyni się do posadzenia kolejnego drzewa. Ponadto na stronie znajdziecie wiele interesujących materiałów na temat naszej akcji, galerię zdjęć osób, które wsparły inicjatywę. Dzięki licznikowi drzew macie również okazję sprawdzić ile kolejnych sadzonek posadzonych zostanie w tym roku, a jeśli już zmieniłyście swój avatar możecie również w łatwy sposób przejść do sklepu i dowiedzieć się za zakup jakich produktów, Fundacja posadzi kolejne drzewo (aktualnie jest to szminka lub błyszczyk). Wszystkie niezbędne informacje na temat działalności Fundacji znajdziesz, odwiedzając stronę www.wpieknejsprawie.pl

Fundacja Yves Rocher powstała w 1991 r. z inicjatywna Yves’a Rocher, Jacques’a Rocher. Głównym celem fundacji jest ochrona bioróżnorodności poprzez wspieranie edukacji ekologicznej i projektów mających na celu dbanie o piękno naszej planety, by cieszyć mogły się nim również kolejne pokolenia. Aby to osiągnąć, Fundacja angażuje się w różnorodne działania, między innymi: wspiera projekty naukowe prowadzone przez botaników i badaczy przyrody mające na celu ochronę bioróżnorodności w przyrodzie, angażuje się w ochronę rzadkich lub zagrożonych wyginięciem gatunków roślin, organizuje konkurs „Ziemia, Planeta Kobiet”, premiujący kobiety działające aktywnie na rzecz społeczności lokalnych.

Ja już zmieniłam swój avatar a Ty?
Obsession