Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
2 lip

Smashbox Contour Kit

Nie wyobrażam sobie makijażu bez konturowania. Nie jestem też zwolenniczką nakładania zbyt wielu brązujących kosmetyków co zdarza mi się widzieć często na amerykańskim youtube. Ot po prostu, lubię delikatnie podkreślać poliki i wybrane partie twarzy tak by makijaż nie był płaski i bez wyrazu. Smashbox Contour Kit, bo o niej dziś mowa, to paletka która zbiera chyba same pochlebne opinie. Gdzie nie spojrzysz – zachwyt. Trzeba przyznać, że koncepcja jest bardzo udana, zarówno pod względem struktury prasowanych pudrów jak i dobranych kolorów, które powinny pasować właściwie wszystkim typom urody.

Smashboxcontour1 Smashboxcontour3
Smashbox Contour Kit (189zł do dostania w perfumerii Sephora) to uwielbiany przesz wizażystów zestaw, który pozwala idealnie podkreślić kości policzkowe, wymodelować nos i stworzyć idealną linię żuchwy, w kilku prostych krokach, czyli wszystko czego potrzebujesz do idealnego i profesjonalnego wykonturowania twarzy każdego dnia. W czarnej paletce znajdziemy trzy kolory: chłodny brąz idealny do wykonania konturowania, ciepły do jej ocieplenia oraz waniliowy puder rozjaśniający. Prócz tego w zestawie znajdziemy średniej wielkości skośny pędzelek, który według mnie najlepiej zda egzamin podczas nakładania rozświetlacza, dla pozostałych kolorów preferuję użycie pędzelka o bardziej zbitym włosiu. Formuła dokładnie taka jaka odpowiada mi najbardziej, nie jest bowiem za sucha, raczej określiłabym ją jako satynową dzięki czemu ładnie stapia się ze skórą. Do wewnętrznego lusterka przyczepiono małą ściągawkę dzięki czemu osoba, która nie bardzo orientuje się w tym konturującym światu na pewno da sobie radę. Tym bardziej, że paletką nie da się zrobić krzywdy, przesadzić czy narobić sobie plam. Bardzo ładnie wszystko się rozciera i stapia ze strukturą skóry. Cały makijaż z użyciem tej palety zajmuje dosłownie kilka minut. Trwałość w dużej mierze zależy od tego co nałożyliśmy wcześniej oraz od indywidualnej tendencji do dotykania twarzy w ciągu dnia. Sama staram się odzwyczaić od ciągłego dotykania czy opierania się na nadgarstku dzięki czemu makijaż mam w stanie nienaruszonym przez cały aktywny dzień.
Smashboxcontour2

Smashboxcontour6

Poniżej makijaż z użyciem Smashbox Contour Kit według ściągi. Dodatkowo na powiekach cienie z palety Smashbox Shapematters klik – łososiowy odcień Stripped (perłowe wykończenie) oraz Sumatra czyli prawdziwa, ciemna czekolada (matowe wykończenie). Skóra do makijażu przygotowana z użyciem olejku Smashbox Photo Finish Primer Oil klik. Na ustach mój ulubiony odcień Be Legendary Lipstick czyli Red Rage klik.
Smashboxcontour7

Obsession