Popularne wpisy

Chanel Eyes Collection
Zobacz Wpis
Chanel Hydra Beauty
Zobacz Wpis
Burberry Complete Eye Palette
Zobacz Wpis
Na górę
21 gru

Givenchy Les Nocturnes

Kolekcja świąteczna 2017 marki Givenchy Les Nocturnes czerpie inspirację z tego symbolicznego okresu i jego powiązań z Wenus, której jako jasnej gwiazdy szukamy wtedy na niebie. Bogini-planeta jest pośredniczką między światłem słonecznym a światłem księżyca, wydobywając kolory na styku dnia i nocy. Ta gwiazda przewodnia wyznacza granicę ciemności, za którą kryje się niepewność i tajemnica.

 

Les Nocturnes to gwieździste opakowania, w których ukryto kolorowe produkty do wykonania pełnego makijażu. Mamy tu produkty do ust, do oczu i jedną, prawdziwą perełkę, na której chciałabym się skupić. To słynny sypki puder Givenchy czyli Prisme Libre (249zł). Cztery jasne i różane odcienie, które wyrównują koloryt skóry, dając gładkie, matowe wykończenie, efekt świeżej, naturalnej promienności i witalności. Będzie odpowiedni dla skóry normalnej, unikałbym go przy cerze ekstremalnie tłustej lub ekstremalnie suchej. W pierwszym przypadku dlatego, że puder ma mnóstwo błyszczących drobinek a w drugiem z uwagi na to że przy większej ilości matuje mocno i może ściągać skórę. Nałożony w odpowiedniej ilości tworzy piękny, odbijający światło woal i daje efekt matu utrzymującego się na skórze długie godziny. Warto wspomnieć, że Prisme Libre ma przepiękny zapach, z którego słyną pryzmy od Givenchy. To delikatna mieszanka zapachu bzu i białego piżma. Do opakowania załączono miękki puszek jednak sama wolę nakładać puder za pomocą pędzla tak by nie przesadzić z ilością produktu. Puder sypki Prisme Libre łączy cztery uzupełniające się odcienie upiększające skórę. Odcienie te razem tworzą harmonię kolorystyczną, dającą wyjątkowo naturalne, jednolite i nieskazitelne wykończenie. Jednakowej wielkości, równomiernie pokrywają twarz, odświeżają cerę i nadają jej delikatny, idealny wygląd. Efekt długotrwały, świetlisty i jednocześnie matowy.

W makijażu, który widzicie ponizej wykorzystałam również Encre à cils No 04 Éclats Violines (125zł/6ml), który stanowi ciemny, fioletowy i z założenia długotrwały top coat na maskarę. Nałożony dodaje koloru i świetlistości rzęsom (ma małe, migoczące drobinki w kolorze fioletu i srebra). Sama uważam top za zbędny gadżet ale jeśli ktoś lubi tego typu ciekawostki kosmetyczne to czemu nie. Nieklejąca i długotrwała wodna formuła przedłuża trwałość maskary i definiuje kształt rzęs.

Obsession